Степанов розповів про нові швидкі тести на коронавірус: хто і де їх робитиме

Степанов розповів про нові швидкі тести на коронавірус: хто і де їх робитиме

Фото: УНІАН

Нові експрестести будуть робитися без лабораторних умов.

Міністерство охорони здоров'я продовжує технічне дооснащення лабораторій, які йому підпорядковані, роботизованими автоматичними приладами, що, як планується, дозволить отримати мінімальне залучення фахівців лабораторій.

Про це під час виступу у Верховній Раді 20 жовтня повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

За його словами, для збільшення об'єму тестувань також залучене обладнання лабораторних центрів СНІДу. "Зараз відбувається завершальний етап випробувань вітчизняних тест-систем щодо дослідження методом ІФА на антиген до SARS-CoV-2", - повідомив міністр.

Він нагадав, що за шість місяців в Україні було збільшено кількість ПЛР-тестувань на добу з 200 одиниць до майже 35 тисяч.

"Ми збільшуємо ці показники щодня. В середині листопада ми забезпечимо 50 тисяч тестувань на добу, а до кінця року - 75 тисяч тестувань на добу методом ПЛР. Окремо хочу акцентувати увагу на тому, що додатково до тих коштів, які ми витратили з фонду на боротьбу з COVID-19, збираємось витратити на удосконалення лабораторної діагностики близько 2 млрд грн, з яких 1,5 млрд - це закупівля експрес-тестів для проведення досліджень без використання лабораторних умов із розрахунку 1 мільйон тестів на місяць. Ці тести будуть робитися сімейними лікарями, мобільними бригадами та лікарнями", - розповів Степанов.

Нагадаємо, у вівторок, 20 жовтня, в Україні зафіксували 5 469 нових випадків COVID-19 та рекорд смертей - 113 (усього — 5 786). Натомість одужали за добу рекордні 3 044 людини (від початку пандемії — 129 533). 

Наразі, за словами Максима Степанова, проблеми з тестуванням спостерігаються в Києві, Донецькій, Одеській, Дніпропетровській, Харківській областях. Водночас є регіони, такі як Закарпатська і Кіровоградська області, де лабораторії обробляють всі тестування. 

Коронавірус у Харкові: ситуація критична – Любов Махота

Коронавірус у Харкові: ситуація критична – Любов Махота

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1722
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація