Степанов розповів, коли Україна отримає вакцину від коронавірусу і чи з'явиться вона в аптеках

Степанов розповів, коли Україна отримає вакцину від коронавірусу і чи з'явиться вона в аптеках

Фото: Associated Press

Перші вакцини можуть з'явитися в Україні вже на початку лютого 2021 року.

Центр громадського здоров'я оприлюднив план вакцинації українців від коронавірусу. Документ поки офіційно не затверджений, але щеплення робитимуть у чотири етапи: від січня до квітня 2021 року; від квітня до червня; від червня до вересня та від вересня до березня 2022 року. 

Про перспективи вакцинації українців від COVID-19 та її появу в країні в ефірі Сніданку з 1+1 розповів міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.

Він наголосив, що Центр громадського здоров'я не затверджує план вакцинації, а лише бере участь у розробці документу. Сам план затверджує Міністерство охорони здоров'я. 

"Щодо етапів вакцинації, то багато залежатиме від того, коли саме і в якому обсязі ми почнемо отримувати вакцину. Зараз ми на завершальній стадії перемовин. Наразі чітко відомо, що у межах механізму "Ковакс" ми отримаємо вакцину наприкінці першого - на початку другого кварталу. Це вісім мільйонів доз. Перший транш становитиме 1,2 млн доз", - каже Степанов.

Міністр охорони здоров`я Максим Степанов розповів про перспективи вакцинації українців від COVID-19

Міністр охорони здоров`я Максим Степанов розповів про перспективи вакцинації українців від COVID-19

За його словами, перші вакцини можуть з'явитися в Україні вже на початку лютого 2021 року. "Для того, щоб розпочати вакцинацію першочергових категорій громадян. Перший етап - це медичні працівники, які працюють у лікарнях, де приймають хворих на коронавірус; військовослужбовці і люди, які перебувають у спеціалізованих закладах - вразлива категорія населення", - каже Степанов.

Міністр прогнозує, що на українському комерційному ринку (в аптеках) вакцина від коронавірусу не з'явиться у найближчі місяці. "Дуже великий попит у компаній-виробників", - каже глава МОЗ.

Як повідомлялося, у людей, які зроблять щеплення від коронавірусу, імунітет до COVID-19 після цього, орієнтовно, може зберігатися щонайменше 6-9 місяців. Оскільки після введення препарату клітини імунітету зможуть запам'ятовувати вірус та забезпечувати захист усьому організму.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація