Степанов розповів, чи планують в Україні посилювати карантин через коронавірус

Степанов розповів, чи планують в Україні посилювати карантин через коронавірус

Фото: УНІАН

Він нагадав, що в країні діє адаптивний карантин, а тому питання вирішуватимуть в кожному регіоні окремо.

Україна на межі посилення карантину всередині країни. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль сьогодні заявив - якщо кількість хворих перевищить показник - 60 пацієнтів на 100 тисяч населення, то уряд вводитиме жорсткіші обмеження. Наразі, за словами очільника МОЗ у нас їх  уже 57 пацієнтів. Із сучасною динамікою такий ріст може бути питанням кількох днів.

Про те, чи будуть в країні посилювати карантин та за яких умов це відбудеться, в ефірі ТСН.19:30 розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"Ми аналізуємо цю ситуацію щотижнево. Почали з 11 травня пом'якшення обмежувальних заходів. Починаючи з 1 червня ми почали спостерігати ріст захворюваності на коронавірусну хворобу. І відразу стали попереджати, що це відбувається, перш за все, через повне нехтування всіма нашими правилами, рекомендаціями, які дає МОЗ. Не користуються масками, не дотримуються соціальної дистанції, не користуються антисептиками. І COVID-19 відразу нагадав про себе і почав спостерігатися зростання захворюваності. Якщо ми говоримо про показник активних хворих, які на сьогодні хворі на COVID-19, то він за 2 тижні зріз з 37 на 100 тисяч населення до 57 на 100 тисяч", – наголосив він.

Україна на межі посилення карантину всередині країни

Україна на межі посилення карантину всередині країни

На питання, чи буде вводитися більш жорсткий карантин, Степанов відповів:

"У нас на сьогодні діє адаптивний карантин. Якщо ми кажемо про 60 на 100 тисяч населення, то цей показник вводився ще до старту ЗНО. Тобто якщо б на 22 червня цей показник перевищував би 60 на 100 тисяч населення, то ми були б вимушені відміняти ЗНО. Решта - в нас діє адаптивний карантин і в залежності від епідситуації в регіоні за поданням головного санітарного лікаря регіону вводяться ті чи інші обмежування. Вони стосуються громадського транспорту, дошкільних навчальних закладів, спортивних закладів, басейнів, але на території конкретної області в умовах адаптивного карантину".

Раніше повідомлялося, що в Україні можуть бути запроваджені додаткові обмежувальні заходи стосовно курортів, зокрема, Одеси через значне збільшення кількості інфікованих новим коронавірусом COVID-19. Для того, щоб цього не сталося і в Україні зменшилася кількість хворих, усі мають дотримуватися рекомендованих епідеміологічних правил. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація