Степанов розповів, чи існує ризик потужного спалаху коронавірусу через послаблення карантину

Степанов розповів, чи існує ризик потужного спалаху коронавірусу через послаблення карантину

Фото: УНІАН

Від 22 травня в Україні впроваджуватимуть адаптивний карантин.

Ризик нового потужного спалаху COVID-19 в Україні через послаблення карантину є, однак, сьогоднішня епідеміологічна ситуація дозволяє поетапно скасовувати обмеження.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов в інтерв’ю "Інтерфакс-Україна". 

"Ризик є завжди. 15 грудня минулого року ми собі навіть не уявляли, що так може змінитися не лише Україна, а й увесь світ. Може бути все, що завгодно, - зазначив посадовець. - Але ми вважаємо, що наші можливості, наші алгоритми і сьогоднішня епідеміологічна ситуація дозволяють послабляти карантин".

Степанов додав, що "теоретично захворюваність може збільшитися", а тому виходити з карантину в уряді вирішили поетапно. "Від 22 травня будемо вводити адаптивний карантин, коли карантинні обмеження будуть діяти в залежності від регіону. Вони можуть бути різні", - наголосив міністр. 

Нагадаємо, що, за словами головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, на запровадження адаптивного карантину у тому чи іншому регіоні впливатимуть три критерії. Лише за умови, що вони будуть дотримані, дозволятимуть пом'якшення. 

"Інцидентність - кількість випадків коронавірусної хвороби на сто тисяч населення, заповненість ліжок у медзакладах, які призначені для лікування хворих, і показник тестування на сто тисяч населення. Якщо регіон відповідає всі цим трьом критеріям, встановленим на національному рівні, то можна переходити до наступного етапу адаптивного карантину", - наголосив Віктор Ляшко.

Коли українцям чекати на закінчення карантину - читайте в матеріалі ТСН.ua

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація