Степанов розкритикував лікування коронавірусу антибіотиками і анонсував введення заборони на їхній вільний продаж

Степанов розкритикував лікування коронавірусу антибіотиками і анонсував введення заборони на їхній вільний продаж

Фото: pixabay.com

Антибіотики почнуть продавати лише за рецептом.

Вживання антибіотиків у разі зараження коронавірусом не є ефективним методом лікування і може навіть зашкодити. У зв'язку з тим, що під час пандемії зросло споживання цих препаратів, у МОЗ посилюють контроль за їхнім продажем у аптеках. Від 2021 року придбати антибіотики можна буде лише за електронним рецептом.

Про це на брифінгу заявив очільник МОЗ Максим Степанов.

Зараз МОЗ працює над розробкою відповідної системи, яка має стартувати 1 квітня 2021 року. Водночас Степанов вкотре закликав не купувати і не вживати антибіотики без призначення лікаря.

"Я неодноразово говорив про цю проблематику. Ми вважаємо, що антибіотики повинні продаватися за електронним рецептом. Ми розробляємо зараз модуль і плануємо, що від 1 квітня він почне працювати спочатку з інсулінами, із препаратами для імуносупресії та наркомісткими препаратами. А наступним кроком уже будуть антибіотики, які продаватимуть виключно за електронним рецептом. Ми вважаємо, що не можуть продаватися ліки без рецепта", – сказав міністр охорони здоров'я.

Крім того, зі слів Степанова, МОЗ вже посилює контроль відпуску ліків в аптеках в умовах чинної нормативно-правової бази. А Державна служба з лікарських засобів та наркотичних речовин отримала доручення щодо контрольних заходів.

"Наприклад, ті рецепти, які виписують зараз у паперовому вигляді, повинні зберігатися в аптеках упродовж року, щоб Держлікслужба могла у будь-яку мить здійснити перевірку щодо реалізації антибіотиків", – заявив він.

Нагадаємо, в інтерв'ю ТСН.ua головний санітарний лікар країни, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко наголосив, що для профілактики вітаміни вживати не потрібно. Їхню дозу має призначати лікар окремо кожному пацієнту. Ляшко рекомендує збалансоване, раціональне харчування, яке задовольнить організм потрібними вітамінами.

Повʼязані теми:

Наступна публікація