Степанов пояснив, як в Україні дістатися з "червоної зони" до "зеленої"

Дата публікації
Перегляди
994
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Степанов пояснив, як в Україні дістатися з "червоної зони" до "зеленої"

Фото: Свідок

У "червоній" карантинній зоні припиняє роботу громадський транспорт.

Перетинати межу між “червоною” та іншим карантинними зонами України можна на авто, в якому не більш як п'яти осіб.

Про це на брифінгу 3 серпня сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

"На території, яка віднесена до червоного рівня небезпеки, припиняється робота громадського транспорту. Тобто, перетин межі можливий виключно на власному автомобільному транспорті, якщо у ньому не більше п'яти осіб, за винятком дітей до 14 років. Якщо діти до 14 років, то кількість пасажирів у цьому автомобільному транспорті може бути більша", - зазначив Степанов.

За його словами, під час перетину меж різних карантинних зон потреби здавати тест на визначення коронавірусу немає.

Міністр уточнив, що встановлення рівня епідеміологічної небезпеки (так звана червона, помаранчева, жовта та зелена зони) у компетенції Центральної комісії ТЕБ та НС. Місцева влада не може ухвалювати рішення щодо пом’якшення карантинних обмежень.

“Органи місцевої влади можуть тільки посилювати ті чи інші епідеміологічні обмеження, але не пом’якшувати. Ще раз хочу наголосити, що умови адаптивного карантину діють - це максимальний баланс між роботою і безпекою в країні. Ми вже не встановлюємо на території всієї області (карантин — ред.), а визначаємо чітко - або це місто, або це район, де може бути складніша ситуація. Ми максимально інформуємо через сайт МОЗ, показуємо, які саме цифри, з погіршенням яких показників, коли рекомендуємо встановлення того чи іншого рівня небезпеки. Тут нема жодної політики, суб’єктивного бачення. Є суто цифри, рівень небезпеки”, - додав Степанов.

Раніше Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ухвалила рішення поділити Україну на чотири зони карантину: зелену, жовту, помаранчеву та червону. Перелік міст та районів за зонами - тут.

Коронавірус в Україні: за добу зафіксували майже тисячу нових випадків

Коронавірус в Україні: за добу зафіксували майже тисячу нових випадків
Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
994
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація