Степанов пояснив, що робити хворим за появи симптомів коронавірусу

Степанов пояснив, що робити хворим за появи симптомів коронавірусу

Фото: Associated Press

Очільник МОЗ роз'яснив алгоритм госпіталізації хворих із симптомами COVID-19.

В Україні хворі, за появи симптомів коронавірусної хвороби COVID-19, не мають особисто звертатися до медичних закладів. Перш за все, треба зателефонувати сімейному лікарю. Це передбачено визначеним чітким алгоритмом дій.

Про це розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу у суботу, 19 вересня, передає пресслужба відомства.

“Якщо у вас є симптоми коронавірусної хвороби, необхідно зателефонувати сімейному лікарю. Жоден наш стандарт не передбачає, що хворий повинен самостійно їхати в поліклініку та стояти там у чергах. Понад те, фахівці не радять це робити”, - сказав він.

Саме сімейний лікар, за словами Степанова, визначає необхідність госпіталізації під час телефонного опитування хворого.

Він також повинен направити до пацієнта мобільну бригаду для проведення ПЛР-тестування.

Рішення щодо лікування в умовах стаціонару ухвалюється залежно від перебігу хвороби. Хворому з легким перебігом госпіталізація не потрібна, його стан повинен моніторити сімейний лікар. У разі погіршення про це обов’язково потрібно розповісти сімейному лікарю, або зателефонувати 103.

За словами міністра, лише 20-25% хворих на COVID-19 потребують госпіталізації. У решти хвороба протікає у легкій формі або безсимптомно.

Нагадаємо, що у суботу, 19 вересня, в Україні виявили 3 240 випадків коронавірусу. Загалом в країні від початку пандемії зафіксовано 172 712 випадків інфікування COVID-19. Померло 3 516 хворих, з яких 48 - за минулу добу.

Кернес витратив на лікування COVID-19 майже 6 мільйонів гривень

Кернес витратив на лікування COVID-19 майже 6 мільйонів гривень

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація