Степанов пояснив, де можна не носити захисні маски і коли штрафуватимуть за їхню відсутність

Степанов пояснив, де можна не носити захисні маски і коли штрафуватимуть за їхню відсутність

Фото: pixabay.com

За словами міністра, механізм накладання штрафів за відсутність маски у громадському місці зараз схожий на механізм, який застосовується у разі порушення правил дорожнього руху.

В Україні громадянам не потрібно носити захисні маски на вулиці, виняток – місця великого скупчення людей. А адміністративна відповідальність, передбачена за перебування без засобів індивідуального захисту – маски чи респіратора, стосується лише перебування в громадських місцях.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі телевізійної програми "Ранок з Україною", у четвер, 12 листопада, передає пресслужба відомства.

"На вулиці носити маску не треба. Виняток – це коли ви перебуваєте у місці великого скупчення людей. Наприклад, коли на зупинках, коли є натовп людей, відстань між якими інколи менша ніж один метр. Просто надівайте маску – це безпека", – сказав Степанов.

Він нагадав, що механізм накладання штрафів за відсутність маски у громадському місці зараз схожий на механізм, який застосовується у разі порушення правил дорожнього руху: порушнику штраф мають виписувати одразу на місці.

"Підхід до накладання штрафів за неносіння маски змінено. Донедавна порушнику виписували протокол на місці події, потім цей протокол відправляли до суду, за яким і було остаточне рішення. Зараз наші законодавці підтримали інший механізм. Штрафи виписуватимуться за перебування без маски саме в громадських місцях. Коли людина, наприклад, зайшла до супермаркету, і вона без маски, то дистанція вже не важлива – адже відстань до інших, зрозуміло, буде весь час змінюватись. Людина повинна бути у масці", – роз’яснив очільник МОЗ.

Нагадаємо, що 11 листопада Кабінет міністрів України погодив рішення щодо запровадження карантину "вихідного дня", який діятиме від 14 до 30 листопада 2020 року, а також підтримав перехід до загальнодержавного карантину з обмеженнями, які відповідають "помаранчевому" рівню епідеміологічної небезпеки.

Штраф з президента: КСУ відкрив провадження у справі про можливе порушення карантину

Штраф з президента: КСУ відкрив провадження у справі про можливе порушення карантину

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація