В порівнянні з першим тижнем квітня, МОЗ збільшило кількість тестувань методом ПЛР у 100 разів.
В Україні існує алгоритм проведення ПЛР-тестування на коронавірусну хворобу COVID-19. Особи із симптомами COVID-19 не можуть самостійно звернутися до медичних закладів для проведення тесту.
МОЗ охопило максимально можливу кількість людей, якім необхідно проводити тестування в умовах пандемії. Про це під час брифінгу у суботу, 15 серпня, заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Так, за його словами, при симптомах коронавірусної хвороби необхідно обов'язково звернутися до сімейного лікаря. Якщо сімейного лікаря не має, то зателефонувати або в екстрену медичну допомогу за номером "103", або на "гарячу" лінію. Там підкажуть, у який спосіб буде направлено бригаду, яка зробить відповідний ПЛР-тест.
"У повному обсязі тестують всіх людей, які звертаються із симптомами коронавірусної хвороби. Обов’язкове тестування також проходять контактні особи. Перш за все, члени родини. До проведення тесту як хворий, так і контактні особи, повинні перебувати на самоізоляції. Також ми тестуємо с певною періодичністю медичних працівників, працівників Нацгвардії, Нацполіції, Держприкордонслужби. Також тестування повинні пройти люди, які йдуть на госпіталізацію", - сказав Степанов.
Міністр зазначив, що в порівнянні з першим тижнем квітня МОЗ збільшило кількість тестувань методом ПЛР у 100 разів.
Читайте також:
- ПЛР-тест на коронавірус: де зробити в Києві та скільки це коштує
- "Є проблеми": Степанов розповів про ПЛР-тестування на коронавірус
- В Україні проведено понад мільйон ПЛР-тестувань на COVID-19 – МОЗ