Степанов раптово перевірив лікарню - виявив жахливий інфекційний контроль та брехню щодо кисневих точок

Лікарі нарікають, що не мають повного доступу до засобів індивідуального захисту, якими медзаклад забезпечено повністю.

У неділю, 29 листопада, міністр охорони здоров'я Максим Степанов без попередження поїхав до Житомира, аби перевірити лікарні, які приймають хворих на COVID-19. Найбільше проблем виявив в обласній лікарні – там і кисневих точок удвічі менше, ніж на паперах, і медперсонал не має повного доступу до засобів індивідуального захисту, якими заклад забезпечено повністю.

Зокрема, Степанов перевірив три лікарні в Житомирі - міську №1, міську №2 ім. В.П.Павлусенка та обласну клінічну лікарню ім.О.Ф.Гербачевського.

Ситуація в міських лікарнях №1 та №2 Житомира очима міністра Максима Степанова після ревізії:

  • киснем забезпечені повністю, є навіть істотний запас концентраторів: у лікарні №1 вільних ліжок із киснем під COVID-19 станом на вечір 29 листопада – 66, у лікарні №2 – 127.
  • пацієнти запевнили, що не мали жодних проблем із госпіталізацією. З лікарських засобів нічого не докуповують, окрім вітамінів;
  • персонал налаштований оптимістично, проблем із надбавками до зарплат немає.

У Житомирській обласній лікарні Степанов виявив чимало проблем. Цей заклад під лікування COVID-19 було відведено ще 6 листопада, проте досі не укладено відповідний договорів на фінансування з Національною службою здоров'я. Водночас хворих на коронавірус уже приймають - станом на 29 листопада туди госпіталізовано 11 осіб. У понеділок, 30 листопада, міністр обіцяє дати доручення керівництву НСЗУ щодо термінового укладення відповідного договору.

"Щодо інфекційного контролю у цій лікарні — ситуація жахлива, адже його немає. Крім того, як мені стало відомо після розмови з лікарями, вони не мають повного доступу до засобів індивідуального захисту, якими заклад забезпечено повністю", - зазначив міністр.

Степанов також виявив невідповідність у статистиці щодо забезпечення доступу до кисню.

"Виявив суттєві проблеми з подачею адекватної статистики по кисневих точках. Подано було 117, в реальності ж — 66. Виявилося, що в статистику потрапляють начебто "вільні" кисневі точки, однак вони розташовані у відділеннях, які не відведені під лікування COVID-19 (наприклад, реанімаційних, де лікуються хворі з інфарктами або інсультами). Це неприпустимо, адже вони не можуть бути використані під COVID-19. Вже доручив розібратися із цим", - повідомив міністр.

Зазначимо, що це було перше відрядження Степанова після того, як він вилікувався від COVID-19. Міністр обіцяє, що подібні ревізії лікарень без попереджень відбуватимуться в різних регіонах і надалі.

Заступники міністра охорони здоров'я 29 листопада також здійснили незаплановані інспекції медичними закладами - Ірина Микичак перебувала в Київській області, Віктор Ляшко - у Черкаській області.

Новорічний локдаун, або як влада планує не допустити третю хвилю коронавірусу

Новорічний локдаун, або як влада планує не допустити третю хвилю коронавірусу

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
35к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація