Степанов не виключає закупівлю російської вакцини від коронавірусу, але за певних умов

Степанов не виключає закупівлю російської вакцини від коронавірусу, але за певних умов

Фото: Associated Press

Міністр вважає, що ефективність препарату має бути доведена.

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов вважає за можливе обговорення закупівлі російської вакцини від коронавіруса, якщо міжнародні організації підтвердять її ефективність.

Про це 13 жовтня  він сказав в ефірі телеканалу NewsOne.

"У нас є відповідна заява від росіян, що вони зробили вакцину, але ніяких підтверджень від міжнародних організацій щодо дієвості цієї вакцини, що вона пройшла всі стадії і вона безпечна, в Міністерстві охорони здоров'я немає", - заявив він.

На уточнювальне запитання, чи буде Україна купувати російську вакцину, якщо Всесвітня організація охорони здоров'я скаже, що вона безпечна, Степанов відповів: "Я вважаю, що якщо таке станеться, то тоді і будемо говорити про закупівлю будь-якої вакцини, не тільки російської".

Нагадаємо:

  • Росія заявила про випуск першої партії вакцини проти коронавірусу Sputnik V ще в середині серпня. А в оприлюдненій у п'ятницю, 4 серпня, статті у медичному науковому журналі The Lancet російські вчені стверджують, що на ранніх стадіях досліджень усі протестовані особи виробили антитіла до коронавірусу без появи "жодних побічних ефектів".
  • Учені вже попереджали про небезпеку випуску вакцини на такому ранньому етапі досліджень, називаючи це "скринькою Пандори". 
  • Низка світових учених помітили "аномалії" в науковій статті про успішні випробування російської вакцини від коронавірусу і вимагають уточнень. Російські дослідники запевняють, що помилок немає. 

"Johnson & Johnson" поставила на паузу третій етап випробування вакцини від коронавірусу

"Johnson & Johnson" поставила на паузу третій етап випробування вакцини від коронавірусу

Повʼязані теми:

Наступна публікація