Степанов назвав причину зниження офіційної статистики хворих на COVID-19

Дата публікації
Перегляди
3550
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Степанов назвав причину зниження офіційної статистики хворих на COVID-19

Фото: УНІАН

Лабораторні центри в деяких областях працюють тільки на 25-30% від своєї потужності.

Коронавірус в Україні, згідно з офіційною статистикою, впевнено йде на спад. Однією з причин низьких цифр є те, що українці дедалі менше звертаються за тестуванням. 

Про це міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив в інтерв'ю currenttime.tv.

"У нас кількість людей, які звертаються зокрема за тестуванням, досить істотно зменшилася. Наші лабораторні центри в деяких областях працюють тільки на 25-30% від своєї потужності. Водночас у деяких регіонах ми фіксуємо випадки, коли люди не звертаються до лікаря, перебувають вдома, звертаються тільки на п'ятий-сьомий день, якщо їхній стан стає важчим", — каже міністр.

Він закликав українців за найменших симптомів будь-якого респіраторного захворювання відразу звертатися за тестуванням.  

"У нас є всі можливості робити велику кількість тестів, зокрема й так звані експрес-тести на антиген, які за 15 хвилин показують результат", — запевняє Степанов.

Нагадаємо, раніше лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський розповів, що величезна кількість людей хворіє вдома без звернення до лабораторій.

"Тому цифри (статистики. — Ред.) однозначно занижені та не об'єктивні. Всі вже достатньо обізнані та знають, що лікування COVID-19 на перших порах мало чим відрізняється від лікування звичайного ГРВІ та менше панікують", — зазначив Дубровський. 

Переломний момент пандемії коронавірусу: ВООЗ закликає посилити карантинні заходи у світі

Переломний момент пандемії коронавірусу: ВООЗ закликає посилити карантинні заходи у світі

 

Наступна публікація