Стефанішина назвала кількість доз вакцини проти коронавірусу, яку ЄС може надати Україні

Стефанішина назвала кількість доз вакцини проти коронавірусу, яку ЄС може надати Україні

Фото: Associated Press

Україна також запропонувала свої можливості для масового виробництва вакцини.

Україна зможе отримати від Європейського Союзу до 8 млн доз вакцини від коронавірусу як учасниця Фонду "COVID-19 Vaccine Global Access Facility (COVAX)". Цій програмі ЄС виділив 400 млн євро для придбання близько 2 млрд доз вакцини.

Про це повідомила віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина у коментарі виданню ZN.UA.

За словами віцепрем'єрки, українська сторона також запропонувала зробити свій внесок у боротьбу з коронавірусом і висловила готовність спільно з країнами ЄС брати участь у масовому виробництві вакцин. 

"Україна була відібрана до переліку учасників цієї ініціативи, відтак, зможе отримати до 8 млн доз вакцини. Водночас ми готові зробити свій внесок у боротьбу з коронавірусом. У нас є відповідна інфраструктура, підприємства для виробництва вакцин, і ми готові разом з іншими країнами ЄС брати участь у їхньому масовому виробництві. Пандемія продемонструвала, наскільки важливою в подібних ситуаціях є партнерська взаємодія", — сказала Ольга Стефанішина.

Крім того, вона зауважила, що пандемія показала, що крім реагування на масштабні виклики, слід приділити увагу системній роботі у сфері охорони здоров'я, як на загальнодержавному, так і на міждержавному рівні.

"Своєю чергою, ми будемо й надалі розбудовувати співпрацю наших установ з європейськими, передусім, з Європейським центром з профілактики та контролю захворюваності (ECDC), Європейським агентством лікарських засобів (EMA) та Об’єднаним дослідницьким центром Європейської комісії (JRC)", — додала віцепрем'єрка.

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, що Україна веде переговори з усіма компаніями, які перебувають на завершальних стадіях клінічних випробувань вакцин проти коронавірусу. Йдеться про дві компанії зі Сполучених Штатів, одну з Великої Британії та Китаю. Наразі Мінфін заклав у бюджеті на наступний рік 2,6 млрд грн на вакцини проти коронавірусу, а запит МОЗ був у 15 млрд.  

Українські науковці зробили важливе відкриття для розробників вакцин від коронавірусу

Українські науковці зробили важливе відкриття для розробників вакцин від коронавірусу

Повʼязані теми:

Наступна публікація