Статистика COVID-19: чому в Україні невідома точна кількість активних хворих на коронавірус

Статистика COVID-19: чому в Україні невідома точна кількість активних хворих на коронавірус

Фото: Associated Press

У МОЗ обіцяють, що незабаром, аби вважатися здоровим, не потрібен буде повторний ПЛР-тест.

Скільки українців насправді одужали від коронавірусної інфекції? Якщо вірити офіційній статистиці, то зі 145 тисяч підтверджених випадків COVID-19, одужали тільки понад 65 тисяч людей. Тобто, більше ніж кожен другий із загального числа заражених досі хворіє.

Як пацієнтів переводять у статус "одужалих" і чому деякі з них зависли між хворобою і одужанням - йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На 10 вересня в Україні зафіксували вже 145 тисяч випадків COVID-19. І нібито майже 66 тисяч людей вже побороли недугу. Кількості активних хворих МОЗ уже не дає. Але якщо порахувати, то досі не одужала половина від усіх інфікованих. 

Пацієнти, які лікуються вдома, зазвичай хворіють до 14 днів. А ті, хто потрапляють до медзакладу, у середньому три тижні.

"Все залежить від того, чи проходять вони через реанімаційне відділення. Є пацієнти, які більш ніж місяць перебувають на лікуванні. А якщо це все ж таки COVID-19, то в середньому - це два тижні", - зазначає директорка Київської міської лікарні №4 Тетяна Мостипан.

За співвідношенням кількості нових випадків до офіційного числа активних пацієнтів виходить, що кожен з них хворіє щонайменше місяць. Але все ж це рідкісні випадки.

Кількість позитивних тестів фіксують у лабораторному центрі. І виявилося, що у Києві 4 тисячі людей, які отримали позитивні ПЛР-тести ще до 1 серпня, досі не числяться як ті, що одужали. 

У Києві 80% тестів роблять у приватних лабораторіях, зокрема після прильоті в аеропорту. Ця інформація іде до статистики нових випадків. Але до сімейних лікарів потрапляє, якщо пацієнт сам надішле йому документ з результатом.

Додає до статистичної тривалості хвороби і час очікування тесту. Людина давно одужала, а результат ПЛР усе не приходить. У МОЗ обіцяють: незабаром, аби вважатися здоровим, не потрібен буде повторний ПЛР-тест.

"Буде прописано, що в категорію одужалих можна перевести і людину, в якої десять днів немає уже клінічних симптомів - від появи симптомів плюс три дні. Тоді їх можна і без полімеразно-ланцюгової реакції переводити в категорію одужалих", - говорить Віктор Ляшко, головний санітарний лікар України

А от виправити збої статистики тих, хто одужав, можуть тільки самі пацієнти - звичайним повідомленням на вайбер сімейного лікаря. 

Коронавірусна статистика: скільки українців насправді подолали СOVID-19

Коронавірусна статистика: скільки українців насправді подолали СOVID-19

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація