"Станемо зразком для всього світу": Словаччина анонсувала загальнодержавне тестування на коронавірус

"Станемо зразком для всього світу": Словаччина анонсувала загальнодержавне тестування на коронавірус

Фото: Associated Press

Тестування буде безкоштовним. Людей запрошуватимуть у певний проміжок часу в залежності від алфавітного порядку.

Словаччина планує протестувати на новий тип коронавірусу COVID-19 всіх жителів країни, яким більше десяти років.

Про це прем'єр-міністр країни Ігор Матович заявив на пресконференції в Братиславі в суботу, 17 жовтня, пише агентство TASR. 

Він зазначив, що тестування буде безкоштовним, однак, не пояснив - обов'язковим чи добровільним.

За словами прем'єра Словаччини, тестування населення проводитимуть у наступні два тижні у вихідні. Спочатку його проведуть у регіонах з найбільшим поширенням коронавірусу, а потім, через тиждень, 31 жовтня і 1 листопада, протестують населення в інших регіонах, передає агентство dpa.

Як повідомляється, щоби не перевантажувати медпрацівників, до організації та проведення масового тестування залучать поліцію і військових.

По всій країні буде відкрито близько 6 тисяч медичних дільниць, на яких населення Словаччини, яке становить близько 5,5 мільйона осіб, зможе зробити тест.

За словами словацького прем'єра, для уникнення черг на дільницях, громадяни країни приходитимуть на тестування у певний проміжок часу в залежності від алфавітного порядку.

Матович також повідомив, що уряд готував цей план протягом трьох тижнів і вже замовив близько 13 мільйонів тестів. "Якщо нам це вдасться, ми зможемо стати зразком для наслідування для всього світу",- сказав прем'єр-міністр.

За його словами, більш детальна інформація про цю операцію, як очікується, з'явиться після позачергового засідання уряду в неділю.

Нагадаємо, уряд у Словаччині через погіршення епідемічної ситуації в країні оголосив надзвичайний стан і запровадив нові карантинні обмеження. 

Країни Європи посилюють карантин через стрімке зростання випадків COVID-19

Країни Європи посилюють карантин через стрімке зростання випадків COVID-19

Повʼязані теми:

Наступна публікація