Стало відомо, яким категоріям українців необхідна самоізоляція та госпіталізація

Дата публікації
Перегляди
6097
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Стало відомо, яким категоріям українців необхідна самоізоляція та госпіталізація

Фото: УНІАН

Відповідний список напередодні ухвалив уряд.

У Кабміні склали список категорій осіб, які мають перебувати в самоізоляції або бути госпіталізованими до обсерваторів. Відповідна постанова від 2 квітня 2020 р. № 255 опублікована на Урядовому порталі.

Так, особи, що потребують самоізоляції є:

  • особами, які мали контакт з хворим на COVID-19, крім осіб, які перебували у засобах індивідуального захисту у зв’язку з виконанням службових обов’язків;
  • особами, щодо яких є підозра на інфікування, або особи, які хворіють на COVID-19 та не потребують госпіталізації;
  • особами, які досягли 60-річного віку, крім осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність об’єктів критичної інфраструктури.

Водночас лікар хворого або особи з підозрою на інфікування COVID-19 визначає самостійно строк його самоізоляції на підставі галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я. Також представники Міністерства охорони здоров’я епідеміологічного профілю можуть визначати персональний перелік осіб, які потребують самоізоляції у зв’язку з контактом з хворим на COVID-19. Цю інформацію вони мають вносити до відповідних інформаційних систем.

Якщо людині призначають самоізоляцію, вона має надати інформацію про місце ізоляції, контактні дані, відомості про стан здоров'я  та хронічні захворювання на час самоізоляції (за згодою). За надання недостовірних даних та недотримання режиму самоізоляції, через що постраждають інші, хворого притягнуть до кримінальної відповідальності.

Інформацію, згадану вище, можна занести в мобільному додатку Єдиного державного веб-порталу електронних послуг. 

У разі, якщо ті, хто потребують самоізоляції, не мають тих, хто міг би піклуватися про них на період ізоляції, дозволяють відвідувати місця торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами, медичними виробами, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції, за умови використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок без клапану видиху.

Обов'язковій госпіталізації до обсерваторів підлягають:

  • особи, які заявили про добровільну госпіталізацію до обсерватора (ізолятора) у зв’язку з неможливістю дотримання вимог самоізоляції;
  • особи, які двічі порушили умови самоізоляції (крім осіб, визначених абзацом четвертим пункту 4 цієї постанови);
  • особи, які мали контакт із хворими або мають ознаки інфікування COVID-19 та відмовляються від медичного обстеження, за направленням лікуючого лікаря;
  • особи, які здійснюють перетин державного кордону;
  • особи, які в’їжджають з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим і м. Севастополя через контрольні пункти в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї.

Перелік осіб, які є працівниками дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій в Україні, осіб, що належать до дипломатичного корпусу, акредитованого в Україні, інших відповідних осіб міжнародних організацій, які не підлягають обов’язковій госпіталізації до обсерваторів (ізоляторів), визначається Міністерством закордонних справ.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
6097
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація