Стало відомо, чи можна заразитися коронавірусом через воду в басейнах, спа-центрах і на пляжі

Стало відомо, чи можна заразитися коронавірусом через воду в басейнах, спа-центрах і на пляжі

Фото: УНІАН

Збудник нової коронавірусної інфекції здатен передаватися від людини до людини незалежно від того, перебувають вони у воді чи на суші.

Наразі відсутні докази про поширення збудника коронавірусу COVID-19 через воду в басейнах, джакузі, спа-центрах тощо. На нього згубно впливають дезінфікувальні засоби для очищення.

Про це повідомляють експерти американського Центру контролю та профілактики захворювань (CDC), у неділю, 26 липня, передає Центр громадського здоров’я України на своїй сторінці у Facebook.

"На сайті однієї з найбільших видавничих компаній світу Elsevier опубліковано статтю італійських дослідників, які пишуть, що докази наявності SARS-CoV-2 у воді дуже мізерні та немає доказів того, що SARS-CoV-2 присутній в поверхневих, підземних водах або передається через забруднену питну воду. Експерти ВООЗ та CDC констатують, що про фекально-оральний механізм передачі інфекції також не повідомлялося", - йдеться в повідомленні.

Отже, як зазначають у ЦГЗ України, можливість поширення COVID-19 під час відпочинку на пляжах пов'язана із скупченням людей. Збудник нової коронавірусної інфекції здатен передаватися від людини до людини незалежно від того, перебувають вони у воді чи на суші.

"Заразитися COVID-19 можна від людини, інфікованої вірусом. Хвороба передається, здебільшого через дрібні краплі, які виділяються з носа або рота під час кашлю, чхання або розмови. Тобто, якщо ви плаваєте, а людина поруч з вами кашляє, ви можете вдихнути ці краплі і, відповідно, інфікуватися", - пояснюється в повідомленні.

Захиститися від коронавірусу SARS-CoV-2 допоможе:

  • дистанціювання;
  • регулярне миття рук з милом або оброблення їх антисептиком із вмістом спирту;
  • дотримання правил респіраторної гігієни.

Експерти американського Центру контролю та профілактики захворювань (CDC) повідомляють про відсутність доказів поширення...

Опубликовано Центр громадського здоров’я України Воскресенье, 26 июля 2020 г.

Який там карантин: на одеських пляжах зібралися десятки тисяч відпочивальників

Який там карантин: на одеських пляжах зібралися десятки тисяч відпочивальників

Нагадаємо, що станом на ранок неділі, 26 липня, в Україні офіційно зафіксовано 64 849 випадків зараження новим коронавірусом COVID-19. Із них нових випадків за останню добу - 920.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація