Стадіони, актові зали чи пологовий: у Вінниці готують додаткові ліжка для хворих на COVID-19

Стадіони, актові зали чи пологовий: у Вінниці готують додаткові ліжка для хворих на COVID-19

Фото: Associated Press

Чиновники вважають, що краще це зробити у лікарнях.

У Вінниці додаткові ліжка для пацієнтів з коронавірусом пропонують встановити на стадіонах і в спортивних, актових залах. Мер міста вважає, що їх можна розвернути у медзакладах.

Про це повідомили 9 жовтня на позачерговій сесії Вінницької міської ради.

"Вчора прийшов лист від профільного парламентського комітету, де пропонують нам визначатися, на яких стадіонах і спортивних залах, актових залах ми можемо створювати додаткові ліжка. При тому, що ми маємо медичні заклади, де можемо якісно і вчасно створити саме "коронавірусні" ліжка", – розповів мер Вінниці Сергій Моргунов.

Директор міського департаменту охорони здоров’я Олександр Шиш вважає, що госпіталізовувати пацієнтів на стадіони та в актові зали, поки є вільні ліжка у лікарнях, недоцільно. 

На сесії депутати Вінницької міської ради планують затвердити рішення про збільшення й оснащення додаткових ліжок у лікарнях. Їхня кількість збільшиться до 500. З них 110 ліжок будуть на базі пологового будинку №1.

"Стосовно перепрофілювання першого пологового будинку. У Вінниці є три заклади, які надають пологову допомогу – це перший пологовий, другий і акушерська частина Центру матері і дитини. Із 5 жовтня акушерське відділення центральної районної лікарні Вінницького району припинило прийом вагітних і породіль із COVID  у зв’язку з тим, що вони перепрофілювали акушерське відділення на дорослий стаціонар", — розповів Олександр Шиш .

Наявного ліжкового фонду для хворих на COVID-19 недостатньо. Тому вирішили, що пологовий будинок №1 теж зроблять опорним.  Як додав директор міського департаменту охорони здоров’я, кількість місць для хворих будуть продовжувати збільшувати, якщо їх буде не вистачати.  

Загалом у Вінниці є 1200 вільних місць для лікування інфікованих коронавірусом. Додаткові ліжка планують розгорнути у лікарні №3, а у міській лікарні №1 їхню кількість вже збільшили.

Нагадаємо, Вінницька область потрапила до "помаранчевої" зони карантину. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація