США схвалили другу вакцину від коронавірусу, її розподіл починається негайно - Трамп

США схвалили другу вакцину від коронавірусу, її розподіл починається негайно - Трамп

Фото: Associated Press

Вакцина компанії Moderna захищає від COVID-19 на 94%.

Управління з санітарного нагляду за якістю продовольства та медикаментів МОЗ США (FDA) більшістю голосів схвалило екстрене використання розробленої компанією Moderna вакцини від COVID-19

Про це американський президент Дональд Трамп повідомив на своїй сторінці у Twitter у п'ятницю, 18 грудня.

Зазначається, що адміністрація країни в негайному порядку приступає до розподілу препарату. "Вакцина компанії Moderna схвалена переважною більшістю голосів. Розподіл почнеться негайно", - написав очільник США.

За даними випробування компанії Moderna, участь у якому взяли 30 тисяч людей, вакцина захищає від COVID-19 на 94%.

"Європа та інші частини світу сильно постраждали від вірусу з Китаю, зокрема Німеччина, Франція, Іспанія та Італія. Вакцини вже в дорозі", - додав Трамп.

Як повідомлялося, у FDA не виявили серйозних алергічних реакцій у даних Moderna, але наголосили на дещо вищому рівні менш серйозних побічних ефектів. Так, учасники випробувань скаржилися на висип, кропив'янку та свербіж. Також було три випадки паралічу Белла.

Додамо, що на початку наступного року компанія-розробник планує розпочати клінічні випробування щодо щеплення їхньою вакциною дітей від 12 до 17 років.

Урядовці США прогнозують, що із двома вакцинами перше щеплення до кінця грудня зможуть отримати близько 20 мільйонів американців, а в січні - ще 30 мільйонів громадян.

Нагадаємо, що mRNA-1237, як і вакцина від Pfizer та BioNTech, передбачає введення двох ін’єкцій з інтервалом у чотири тижні. Її розробники використовують фрагменти генетичного коду COVID-19, щоби "навчити" імунну систему розпізнавати та знищувати вірус.

Вакцина залишається стабільною за температури від 2 до 7 градусів за Цельсієм до 30 днів, тоді як за температури -20 градусів за Цельсієм вона може зберігатися впродовж шести місяців. 

Нагадаємо, у США кампанія з масової вакцинації від COVID-19 стартувала у понеділок, 14 грудня. Як повідомлялося, на Алясці у двох медпрацівників регіональної лікарні Бартлетта (BRH) в місті Джуно після щеплення виявили алергічну реакцію

Загалом використання розробленої компаніями Pfizer та BioNTech вакцини від коронавірусу дозволили щонайменше у шістьох країнах світу, зокрема у США, Великій Британії, Бахрейні, Канаді, Саудівській Аравії та Мексиці. У вівторок, 15 грудня, Канада стала третьою країною у світі, яка розпочала масову вакцинацію від COVID-19.

Наступного тижня схвалити вакцину від коронавірусу може також Європейське агентство з лікарських засобів (EMA). Очікується, що країни-члени Європейського Союзу розпочнуть масову вакцинацію препаратом компаній Pfizer та BioNTech 27 грудня

"Moderna" заявила про 100% ефективність вакцини проти тяжкого перебігу коронавірусу

"Moderna" заявила про 100% ефективність вакцини проти тяжкого перебігу коронавірусу

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація