Спорт на карантині: що заборонено у тренажерних залах та басейнах
Спортклуби в Україні мають відкритися від 1 червня.
© Freepik
Міністерство охорони здоров'я дало рекомендації щодо роботи тренажерних залів та басейнів в умовах пандемії коронавірусу.
Відповідні рекомендації викладені у Постанові про затвердження тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в деяких закладах фізичної культури та спорту на період карантину у зв'язку з поширенням COVID-19, яка розміщена на сайті МОЗ.
Умови, за дотримання яких можуть працювати спортивні заклади:
Усім працівникам закладів перед початком зміни проводиться температурний скринінг, вони повинні бути одягнені в медичну маску або респіратор. Працівники, у яких температура тіла понад 37,2° C або є ознаки респіраторних захворювань, не допускаються до виконання обов’язків.
Температурний скринінг треба проводити усім відвідувачам при вході до закладу. Особам з температурою тіла понад 37,2° C або ознаками респіраторних захворювань, відвідування заборонено.
На вході до закладу потрібно організувати місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активнодієвої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів.
Дозволяється одночасне перебування клієнтів у закладі з розрахунку не більше однієї особи на 10 кв. м площі зали для індивідуальних занять та однієї особи на 5 кв. м площі зали для групових/командних занять (не більше 10 осіб у групі).
Групові або командні заняття можна проводити лише за попереднім записом.
Заходи індивідуальної профілактики та протиепідемічні заходи, що впроваджені в закладі, доцільно періодично транслювати на екранах або оголошувати в місцях проведення занять.
Закладам необхідно обмежити одночасне використання роздягалень та душових кабін на рівні не більше 50%, не відкриваючи для використання клієнтами кожну другу шафу для роздягання/душову кабіну та нанести відповідні позначки (окрім окремо обладнаних душових кабін, що унеможливлюють контакт між клієнтами).
Тренажери для кардіозанять, що передбачають тривалий цикл використання одним клієнтом, повинні бути розміщені з інтервалом не менше 2,5 метри один від одного.
На період карантину забороняється:
використання багаторазових (тканинних) рушників (окрім персональних рушників відвідувачів);
розміщення в доступі клієнтів рекламних брошур, журналів та інших поліграфічних матеріалів;
функціонування спа-зон та надання послуг масажу;
функціонування фітнес-барів та кулерів з водою (робота вендингових машин дозволяється);
функціонування дитячих кімнат;
одночасне використання багатофункціональних тренажерів кількома відвідувачами;
проведення групових занять для понад 10 осіб та інших групових занять, що передбачають безпосередній фізичний контакт;
проведення групових занять для дітей віком до 12 років;
видавання багаторазових рушників клієнтам.
Згідно з постановою МОЗ, функціонування басейнів дозволено:
для індивідуального відвідування;
для спортивних навчально-тренувальних груп 2 року навчання та старше;
за умови одночасного перебування на одній доріжці не більше 4 осіб для індивідуальних занять та не більше 6 осіб для спортивно-тренувальних груп у 50-метрових басейнах;
за умови одночасного перебування на одній доріжці не більше 2 осіб для індивідуальних занять та не більше 3 осіб для спортивно-тренувальних груп у 25-метрових басейнах.
Нагадаємо, 26 травня заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарній лікар Віктор Ляшко повідомив, що в Україні у рамках чергового етапу пом'якшення карантину, у разі досягнення індикаторів епідемічної ситуації, від 1 червня планується відкриття басейнів та спортзалів.