Сотні протестувальників вийшли на вулиці Німеччини, щоб влада скасувала карантин

Дата публікації
Перегляди
4630
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Сотні протестувальників вийшли на вулиці Німеччини, щоб влада скасувала карантин

Фото: Associated Press

В Берліні понад сотню людей затримала поліція.

У Німеччині пройшли масові протести через втрату свобод в умовах карантину через пандемію коронавірусу. При цьому, більшість німців таки підтримують обмеження, що направлені на протидію розповсюдженню COVID-19. Про це повідомляє DW.

Так, сотні громадян вийшли на вулиці Берліну та Штугарте з вимогами послабити карантинні обмеження. В Берліні близько тисячі людей зібралися біля театру Фольксбюне в центрі міста.

Опитування, яке проводили минулого тижня, показало, що 81% німців вважають, що їхня влада робить достатньо для боротьби з коронавірусом. 55% підтримали плани поступового послаблення блокування і тільки 13% хотіли б пришвидшити процес виходу з карантину.

На мітингах протестувальники роздавали газети, в яких ставлять під сумнів необхідність карантинних заходів та стверджували, що коронавірус — спроба захопити владу в країні шляхом розповсюдження страхів. Представник поліції Тіло Кабліц сказав, що розповсюдження газет не є порушенням карантину, однак зібрання такої великої кількості людей — пряме його порушення.

Через це поліцію кинули на розгін акції протесту, внаслідок чого затримали понад сотню людей.

Повідомляється, що протести проводилися не вперше: це щонайменше четвертий раз. В натовпі протестувальників помітили правих популістів та прихільників теорій змови.

Водночас в місті Штутгарте на мітинг проти карантину зібралися від 350 до 500 людей. Лідер протестувальників Майкл Баллвег сказав, що демонстрація мала на меті захистити основні права людини, такі як свобода мирних зібрань та свобода віросповідання. Місцева влада заборонила зібрання, однак потім Федеральний конституційний суд таки дозволив протестувальникам зібратися.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4630
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація