Щоб одужати від коронавірусу, потрібно у середньому 25 діб.
Смертність від нового коронавірусу є меншою, ніж вважалося раніше, проте більшою, ніж у грипу, з яким його часто порівнюють, і який має 0.1% летальних випадків.
Такими є висновки нового дослідження, опублікованого у медичному виданні The Lancet Infectious Diseases, передає CNN.
Відповідно до нього, унаслідок недуги загине приблизно 0.66% інфікованих. Цей результат ученим вдалося отримати, взявши до уваги потенційні легкі випадки захворювання, які часто лишаються недіагностованими.
Автори дослідження з’ясували, що коли непомічені інфекції не беруться до уваги, смертність від коронавірусу становить 1.38%, що відповідає попереднім результатам.
У новому дослідженні учені натомість намагалися розрахувати справжню летальність інфекції. Інакшими словами – який відсоток від усіх інфікованих, а не лише тих, кого було протестовано – може загинути.
Щоб з’ясувати це, науковці проаналізували, наскільки поширеною є інфекція серед людей, що повернулися до своїх країн з Уханю. Ці подорожувальники пройшли ПЦР-тестування, здатне визначити людей, які поширюють інфекцію, навіть не маючи симптомів.
Отримані дані учені поєднали з публічною інформацією про зареєстровані випадки інфікування та смерті і оцінили загальний рівень смертності приблизно у дві треті від 1%.
Показник однак був вищим серед людей старшого віку (від 80-ти років) – близько 7.8%. У дітей менших 9 років смертність становила лише 0.00161%, а у людей, молодших за 40 років – не перевищувала 0,16%.
Водночас автори праці дійшли висновку, що людям, старших за 50 років, значно частіше потрібна госпіталізація. Середній час, який потрібний людині, щоб одужати і виписатися з лікарні, становить близько 25 діб. А смерть зазвичай настає через 18 діб після виникнення перших симптомів.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!
Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.
Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.