Смерть пацієнтів на ШВЛ під Львовом: комісія майже у всіх лікарнях області виявила недоліки

Смерть пацієнтів на ШВЛ під Львовом: комісія майже у всіх лікарнях області виявила недоліки

Фото: Роман Балук

Основні проблеми стосуються відсутності експлуатаційно-технічної документації, а також електроприймачів, що заживлені за схемою, яка є ненадійною.

Після трагедії у лікарні в Жовкві, де після вимкнення електроенергії померли двоє пацієнтів, комісія Львівської ОДА провела перевірку систем електропостачання і резервних автономних джерел живлення у 23 медичних закладах області, де лікують хворих із коронавірусом.

Як повідомили в ЛОДА, обстеження виявило низку недоліків.

Зокрема, у частині медзакладів не було експлуатаційно-технічної документації щодо автономних електростанцій, а в деяких лікарнях не зазначили чинних автономних електростанцій, які є у них.

Також у деяких лікарнях виявили, що електроприймачі заживлені за схемою, яка є ненадійною.

"Якщо реанімація заживлена і до цього нема жодних зауважень, то ліфт, у випадку відключення світла, працювати не буде. Це питання транспортування хворих, і такі недоліки повинні бути усунуті", – розповів заступник директора депаратменту паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА Мар’ян Мороз.

Окрім цього, усі лікарні, де лікують пацієнтів з COVID-19, перевірили на забезпечення киснем. Зокрема, у деяких установах не завершили роботи стосовно розробки проєктно-кошторисної документації, коли вводили в експлуатацію ці системи.

"Через збільшення потужностей кисневої мережі лікарні працевлаштовують нових фахівців, які мусять пройти навчання. У деяких закладах такі спеціалісти навчання не пройшли. Окрім того, виявили відсутність написів, попереджень, пожежних щитів тощо. Ми розробили методичні рекомендації щодо безпеки експлуатації кисневих балонів, трубопроводів і кисневих станцій", – розповів начальник відділу упраління нагляду промисловості й на об'єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Львівській області Віктор Курило.

Не виявили порушень у львівській лікарні Охматдит, а ось у лікарні швидкої медичної допомоги, 8-й, 5-й лікарні та пологовому будинку на вул. Мечнікова були незначні зауваження щодо наявності документації.

"Заклади купили нове обладнання, але ще до кінця недоопрацювали документацію", – сказав Віктор Курило.

Кожен керівник медичного закладу отримав звіт разом із рекомендаціями для виправлення недоліків. Після опрацювання даних визначать також терміни і обсяг коштів для того, аби усунути всі недоліки.

Нагадаємо, у Жовківській райлікарні Львівської області після вимкнення електроенергії в медзакладі померли двоє пацієнтів з коронавірусом, які були на апараті ШВЛ. У поліції цю справу розслідують за двома статтями: "службова недбалість" і "вбивство з необережності".

Жовквінську лікарню попередили про відімкнення світла: чому генератор так і лишився стояти в гаражі

Жовквінську лікарню попередили про відімкнення світла: чому генератор так і лишився стояти в гаражі

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація