Смерть пацієнтів на ШВЛ під час знеструмлення: комісія назвала винних

Смерть пацієнтів на ШВЛ під час знеструмлення: комісія назвала винних

Фото: Роман Балук

Керівництво лікарні мають звільнити.

Комісія департаменту охорони здоров'я оприлюднила попередні висновки щодо дій адміністрації та лікарів Жовківської районної лікарні Львівської області. Там під час знеструмлення померли двоє пацієнтів з коронавірусом, які були на апараті ШВЛ.

Про попередні результати роботи комісії 1 грудня повідомила пресслужба Львівської ОДА.

"Комісія опрацювала надану інформацію та дійшла до висновку, що медичні працівники, які були на чергуванні, надали у повному обсязі усю необхідну медичну допомогу пацієнтам у момент відключення електроживлення. Водночас під час вимкнення енергії адміністрація лікарні не вчинила жодних дій для того, аби підключити хірургічний корпус, де розташована реанімація, до резервного живлення", — розповів директор департаменту охорони здоров'я Орест Чемерис.

З огляду на це, підготовлено лист з ініціативою звільнення керівництва лікарні.

"Робота департаменту на цьому не завершиться. Департамент проведе клініко-експертну оцінку надання медичної допомоги померлим. За результатами такої оцінки зможемо зрозуміти, чи ці випадки смерті пов’язані із відключенням енергії", — наголосив голова комісії Андрій Голдун.

Нагадаємо, через зупинку апаратів ШВЛ померли 61-річний чоловік та 66-річна жінка. У них був важкий перебіг коронавірусу. Коли світло в лікарні вимкнулось і апарати зупинились, медики робили штучне дихання власноруч. Однак врятувати пацієнтів все одно не вдалося.

Трагедія у Жовківській райлікарні: чому не підключили електрогенератори, коли зникло світло

Трагедія у Жовківській райлікарні: чому не підключили електрогенератори, коли зникло світло

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація