Смерть пацієнтів на ШВЛ під час знеструмлення: комісія назвала винних

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Смерть пацієнтів на ШВЛ під час знеструмлення: комісія назвала винних

Роман Балук

Керівництво лікарні мають звільнити.

Комісія департаменту охорони здоров'я оприлюднила попередні висновки щодо дій адміністрації та лікарів Жовківської районної лікарні Львівської області. Там під час знеструмлення померли двоє пацієнтів з коронавірусом, які були на апараті ШВЛ.

Про попередні результати роботи комісії 1 грудня повідомила пресслужба Львівської ОДА.

"Комісія опрацювала надану інформацію та дійшла до висновку, що медичні працівники, які були на чергуванні, надали у повному обсязі усю необхідну медичну допомогу пацієнтам у момент відключення електроживлення. Водночас під час вимкнення енергії адміністрація лікарні не вчинила жодних дій для того, аби підключити хірургічний корпус, де розташована реанімація, до резервного живлення", — розповів директор департаменту охорони здоров'я Орест Чемерис.

З огляду на це, підготовлено лист з ініціативою звільнення керівництва лікарні.

"Робота департаменту на цьому не завершиться. Департамент проведе клініко-експертну оцінку надання медичної допомоги померлим. За результатами такої оцінки зможемо зрозуміти, чи ці випадки смерті пов’язані із відключенням енергії", — наголосив голова комісії Андрій Голдун.

Нагадаємо, через зупинку апаратів ШВЛ померли 61-річний чоловік та 66-річна жінка. У них був важкий перебіг коронавірусу. Коли світло в лікарні вимкнулось і апарати зупинились, медики робили штучне дихання власноруч. Однак врятувати пацієнтів все одно не вдалося.

Трагедія у Жовківській райлікарні: чому не підключили електрогенератори, коли зникло світло

Трагедія у Жовківській райлікарні: чому не підключили електрогенератори, коли зникло світло
Наступна публікація