Словацький парламент хоче змінити Конституцію для подовження надзвичайного стану через коронавірус

Словацький парламент хоче змінити Конституцію для подовження надзвичайного стану через коронавірус

Фото: Associated Press

За новою редакцією, надзвичайний стан щоразу можна буде подовжувати на 40 днів.

Словацький парламент хоче 17 грудня провести засідання, на якому розгляне впровадження змін до Конституції, які регулюють продовження надзвичайного стану через коронавірус в країні.

Про це з посиланням на Словацьку національну раду повідомляє місцевий портал Aktuality.

Йдеться про внесення змін до Конституційного закону про державну безпеку. За новою редакцією, уряд матиме законні підстави для багаторазового продовження надзвичайного стану через поширення COVID-19 у країні. Зазначається, що щоразу його можна буде подовжувати на 40 днів. Утім, надзвичайни стан варто буде затверджувати не пізніше, ніж за 20 днів до дати завершення попереднього.

Слід зауважити, що зміни в словацькій Конституції та конституційних законах вимагають згоди щонайменше 90 депутатів із 150.

Як повідомлялося, у Словаччині 31 жовтня і 1 листопада був перший етап загальнонаціонального добровільного тестування на коронавірус, яке уряд вважав альтернативою локдауну. У першому етапі взяли участь 3,6 мільйона мешканців країни. До речі, у Словаччині проживає 5,5 мільйона людей. 

Другий етап тестування було проведено 7-8 листопада. У ньому взяли участь два мільйони осіб. Словаки, які мали на руках негативний результат тесту, отримали можливість вільно пересуватися країною під час дії запровадженого владою часткового локдауну, який передбачав обмеження на пересування.

Утім, заплановане на перші вихідні грудня повторне загальнонаціональне тестування населення на COVID-19 відклали на невизначений термін. Замість цього у майбутньому пропонується зосередитися на тестуванні вразливих груп населення. 

Коронавірус у світі: у Словаччині масово роблять тести, а Угорщина оголосила комендантську годину

Коронавірус у світі: у Словаччині масово роблять тести, а Угорщина оголосила комендантську годину

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація