Словаччина відклала повторне загальнодержавне тестування на коронавірус на невизначений термін

Словаччина відклала повторне загальнодержавне тестування на коронавірус на невизначений термін

Фото: Associated Press

Словаччина планувала "стати зразком для всього світу".

У Словаччині заплановане на перші вихідні грудня повторне загальнонаціональне тестування населення на COVID-19 відклали на невизначений термін.

Про це ввечері в середу, 25 листопада, заявив прем'єр-міністр країни Ігор Матович, повідомляє агентство новин dpа.

Стало відомо, що всередині уряду немає єдності з цього питання, а асоціація міст і громад країни виступила з вимогою взагалі відмовитися від практики проведення загальнонаціонального тестування.

Замість цього у майбутньому пропонується зосередитися на тестуванні вразливих груп населення.

Згідно з опублікованою 26 листопада місцевою службою охорони здоров'я статистикою, кількість нових випадків інфікування коронавірусом знову зростає, незважаючи на проведене кілька тижнів тому масове тестування.

Раніше противники проведення масового тестування заявляли, що короткострокове скорочення кількості нових випадків зараження пов'язане не з проведеним тестуванням, а із запровадженням у жовтні часткового локдауну.

Нагадаємо, у Словаччині, де мешкають 5,5 мільйона людей, 31 жовтня і 1 листопада проходив перший етап загальнонаціонального тестування, яке уряд вважає альтернативою локдауну.

Тестування було добровільним, у ньому закликали взяти участь громадян у віці від 10 до 65 років.

У першому етапі взяли участь 3,6 мільйона жителів країни. Другий етап тестування було проведено 7-8 листопада. У ньому взяли участь 2 мільйони словаків. Ті з них, які мали на руках негативний результат тесту, отримали можливість вільно пересуватися країною під час дії запровадженого владою часткового локдауну, який передбачав обмеження на пересування.

Раніше Матович заявляв, що завдяки загальнодержавному тестуванню Словаччина "зможе стати зразком для наслідування для всього світу".

У Європі через запровадження карантинів захворюваність на коронавірус значно впала

У Європі через запровадження карантинів захворюваність на коронавірус значно впала

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація