Скласти план і отримувати позитивні емоції: як заспокоїти себе в часи світової пандемії

Скласти план і отримувати позитивні емоції: як заспокоїти себе в часи світової пандемії

Фото: pixabay.com

Свій особистий план дій можна написати чи роздрукувати, витративши на це 20 хвилин.

Через сам страх заслабнути, паніку, істерику, тривожні розлади та постійний стрес постійно відчувають на собі навіть ті, хто не хворів COVID-19. Люди нервуються і знижують собі імунітет — про це говорять і лікарі, й психологи. Найкращий варіант для тих, хто хвилюється, кажуть вони, скласти план, що робити, якщо раптом занедужаєте.

Про те, як заспокоїти себе в часи світової пандемії, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Все це дійсно іноді не так, як нам хотілося б. Невивчена хвороба, відсутність ліків і неприємні симптоми. Але паніка страшніша за COVID-19, переконаний лікар Дмитро Дубенко. Тому пропонує кожному скласти свій особистий план дій на випадок COVID-19, як уже зробив він сам.

"Його можна написати чи роздрукувати і витратити на це 20 хвилин. Це набагато простіше зробити здоровим, аніж хворим чи з дихальною недостатністю", — зазначає лікар-хірург Дмитро Дубенко.

Так, найперший пункт у плані — це декларація з сімейним лікарем. Саме ця людина відкриває лікарняний і тільки вона розповідає, що саме треба робити. Ходити по вулиці, коли вже підозрюєш в себе COVID-19, не надто хороша ідея. Часто це ще й фізично складно. Вниз сходами ще піднімешся, а чи вистачить сил піднятися наверх. Тому другий пункт це транспорт.

"Деякі служби таксі надають послуги пацієнтам із коронавірусом, це не означає, що треба їздити містом з COVID-19, але бувають ситуації, коли треба зробити тест", — говорить лікар.

Аби не ходити за ліками, їжею чи іншими товарами, дізнайтеся, чи є в вашому місті служба доставки. Як можна з ними розрахуватися — чи потрібно мати запас готівки, чи достатньо коштів на банківській карті. Звісно ж, ніхто не планує потрапляти до лікарні, але можна заздалегідь подумати, що брати з собою.

За словами Дубенка, це мають бути дуже конкретні речі.

Умовно можна назвати це нетривожною валізою. Хоча саме валіза вам точно не знадобиться. Достатньо невеликої спортивної сумки. Насамперед потрібно покласти з собою  паспорт, зарядні пристрої до телефона, спідню білизну, шкарпетки, туалетне приладдя, піжаму чи спортивний костюм та кілька футболок.

"Не треба ставити її біля виходу цю сумку, але знайте, де вона лежить, щоб за 10 хвилин ви могли все це зібрати", — наголошує експерт.

Також необхідно скласти перелік  і своїх потенційних помічників, не забудьте повідомити людям, що у разі хвороби ви розраховуєте саме на них. Особливо в ситуації, якщо медики забирають до лікарні.

На крайній випадок майте довірену особу, в якої є ключі від вашої квартири, аби ця людина забрала дітей з садочка, погуляла з собакою або погодувала вашого кота.

Своєю чергою, психотерапевтка Маріанна Ткалич пропонує — знайте з ким, навпаки, краще не вести зайвих розмов.

"Перестаньте спілкуватися з людьми, які створюють паніку, щось читають, щось нагнітають. Спілкуйтеся з тими, хто мислить усвідомлено, але критично", — говорить вона.

Варто пам'ятати —необов'язково, що захворієте саме ви. Більшість людей все ж хворіє легко. І головне лікування —  провітрювати приміщення і пити гарячий чай. Все це ви можете робити і для профілактики.

Тривожні розлади та постійний стрес: як заспокоїти себе в часи світової пандемії

Тривожні розлади та постійний стрес: як заспокоїти себе в часи світової пандемії

"Намагайтеся отримувати позитивні емоції, а також наповнюйте позитивом", — радить психологиня.

Коли план складений, головне, знати —  в боротьбі з пандемією ти не один.

Нагадаємо, що кількість інфікованих коронавірусом в Україні упродовж доби збільшилася на 15 331 новий випадок. Станом на 20:00 26 листопада відомо про 677 189 хворих у країні. Кількість летальних випадків сягнула 11 492. Кількість одужалих становить уже 317 395. Про поширення коронавірусу в Україні, а також про інфікування українців - у нашому матеріалі.

Авторка: Наталя Нагорна.

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація