Скільки життів українців може забрати коронавірус: медик зробив прогноз

Скільки життів українців може забрати коронавірус: медик зробив прогноз

Фото: УНІАН

За словами медика, коронавірус може забрати життя 40-60 тисяч українців.

40-60 тисяч українців можуть померти від коронавірусу до кінця літа наступного року.  Причиною цьому може стати відсутність адресних заходів щодо захисту груп ризику.

Такий прогноз зробив головний лікар приватного медцентру, доктор медичних наук, завідувач лабораторії імунореабілітології Інституту імунології та мікробіології ім. Мечникова Андрій Волянський.

За його словами, коронавірусом в Україні інфіковані не 2,5% населення, а 25%, і більшість хворих в зв'язку з легким або безсимптомним перебігом не фіксуються.

Фото: УНІАН

"Поки сценарій 1 хвилі розгортається досить сприятливо для України. 300 летальних випадків на добу ми не досягли, і найближчими тижнями не досягнемо, тому що традиційно в період зимових свят знижується активність епідемічного процесу респіраторних вірусів. В середині січня можливе зростання. Як би там не було, першу хвилю пройти доведеться, 40-60 тисяч життів коронавірус до літа забере", - прогнозує Андрій Волянський.

Він зауважив, що адресні заходи щодо захисту груп ризику в Україні не проводяться і не плануються, тому захищати представників груп ризику, крім них самих, нікому.

Нагадаємо, що в Україні зменшилась кількість ПЛР-тестувань на коронавірус, утім все можуть змінити новорічні свята.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація