Скасування карантину в США: Трамп вважає, що деякі штати можуть відкритися "хоч завтра"

Скасування карантину в США: Трамп вважає, що деякі штати можуть відкритися "хоч завтра"

Фото: Associated Press

Штати повинні відповідати умовам Білого дому.

Президент США Дональд Трамп заявив, що деякі штати можуть відкритися для бізнесу вже у п’ятницю, 17 квітня, за умови, що вони відповідають критеріям Білого дому.

"Якщо ви подивитесь на Монтану, Вайомінг, Північну Дакоту - там зовсім інша ситуація, ніж у Нью-Йорку чи Нью-Джерсі", - пояснив очільник Сполучених Штатів, пише CNN.

Нагадаємо, що у четвер губернаторам американських штатів надали документ із рекомендаціями щодо скасування карантину. Однією з умов, зокрема, є спостереження зменшення кількості нових пацієнтів із підтвердженою коронавірусною інфекцією та симптомами грипу впродовж 14 днів.

За словами Трампа, деякі штати можуть відкритися "хоч завтра", якщо вони "заднім числом" визначать, що підпадають під вище згадану умову. "Зараз у нас є чимало штатів, які можуть почати думати про відкриття", - додав президент США.

Як повідомлялося, рекомендації розділені на три етапи та оприлюднені з метою зменшити ризик нового спалаху COVID-19, а також захистити уразливі групи населення, серед яких люди похилого віку та пацієнти із супутніми захворюваннями. 

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація