Скандальна обсервація у Нових Санжарах: що кажуть мешканці через три місяці після подій

Скандальна обсервація у Нових Санжарах: що кажуть мешканці через три місяці після подій

Фото: ТСН

Більшість мешканців селища вже наступного дня після протестів переосмислили поведінку.

Три місяці тому селище Нові Санжари Полтавської області прогриміло на всю країну та навіть світ. Тоді на в’їзді в населений пункт чоловіки навмисно залишили трактори на проїжджій частині, аби не пустити автобусів з евакуйованими з Китаю через пандемію нового коронавірусу COVID-19 українців, які мали пройти обсервацію в тамтешньому санаторії.

В четвер, 21 травня, двох мешканців Нових Санжар суд визнав винними у блокуванні дороги і призначив штраф 850 гривень. На засіданні новосанжарці свою провину визнали. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Тоді на вулиці стояли БТРи, автозаки, швидкі. Люди звели барикади, щоб не пустити автобусів з евакуйованими з Китаю. Тут палили шини та зносили паркани. Місцевих дуже налякала евакуація українців з Піднебесної, бо вони вважали, що це наблизить нову хворобу.

Продавчиня Тамара вийшла блокувати дорогу, як тільки літак з китайського Уханя приземлився в Харкові. Напередодні їй та іншими новосанжарівцям надійшла смска із закликом рятувати селище від невідомої зарази.

Евакуаційний борт приземлився спочатку у столичному Борисполі, потім рушив до Харкова. Після приземлення усіх пасажирів оглянули медики: ні в кого не було ані температури, ані симптомів застуди. Людей посадили в автобуси, а на шляху до Нових Санжар їх перестріли місцеві.

Зараз новосанжарці кажуть, ані каміння по вікнах автобусів, ані перекритих доріг не було б, якби їм тоді краще пояснили ситуацію.

Тоді поліція затримала 24 учасників сутичок.

Спогади про той час для усіх тут малоприємні.

"П'яних понаходили, хоча я впевнена, що у Верховній Раді їх більше ніж у Нових Санжарах. Людям не сказали, кого везуть. Просто славу таку про Санжари зробили, наче тут живуть одні алкоголіки. Одні дегенерати. Однак, потім, читаючи "Зе Гардіан", "Вашингтон Пост", там написали, що правління середньовічне, а не люди середньовічні", - каже мешканка Нових Санжар Ніна Охрименко.

А будинок місцевого пенсіонера опинився в епіцентрі масових заворушень. Біля його оселі палали шини. А в сутичках між поліцією та місцевими завалили паркан.

Медичний центр Нацгвардії, де проходила обсервація, деякі в емоціях обіцяли спалити.

"Я 15 років прожив у Нових Санжарах. Знаю багатьох. Порядні, чемні люди. Звучали слова в адресу санаторію від людей, які проводили провокації", - каже начальник медичного центру Національної гвардії України Валерій Губа.

У санаторії два тижні прожили 72 людини: і українці, і іноземці, яких українським літаком вивезли з Китаю. Деякі з них скаржилися на старі меблі та ванну кімнату, яка не бачила ремонту.

Нині в цьому корпусі кипить робота. У кімнатах замінили двері та освіжили ремонт.

Більшість мешканців селища вже наступного дня після протестів переосмислили поведінку та казали, що стали жертвами провокації.

Жодного випадку коронавірусної хвороби у Нових Санжарах досі не зафіксували.

ТСН поспілкувалася з жителями Нових Санжар через три місяці після скандальної обсервації

ТСН поспілкувалася з жителями Нових Санжар через три місяці після скандальної обсервації

Нагадаємо, що 20 лютого до України прибули евакуйовані з Китаю люди. На обсервацію направили 45 громадян України та 27 іноземців (громадяни Аргентини, Еквадору, Домініканської Республіки, Сальвадору, Коста-Рики, Чорногорії, Панами та Ізраїлю). Було оголошено, що їх розмістять у медзакладі селища Нові Санжари на Полтавщині.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Обсервація українців у Нових Санжарах
Наступна публікація