Скандал у лікарні Харкова: рідні хворих на коронавірус власним коштом купували медикаменти на 20 тисяч гривень

Скандал у лікарні Харкова: рідні хворих на коронавірус власним коштом купували медикаменти на 20 тисяч гривень

Фото: ТСН

У списках від медиків були не лише ліки для порятунку пацієнтів.

У інфекційній лікарні Харкова стався скандал. Родичі хворих на коронавірус стверджують, що їх змушували купувати ліки для порятунку рідних. Поки з'ясовували, хто винний, з коронавірусом злягли вже й медики.

Тепер гроші на їхнє лікування збирають волонтери. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Дочка померлого від коронавірусу 63-річного пенсіонера Інна Ткаченко розповіла про свою останню розмову з батьком.

"Задихаючись він сказав, що: "Я під апаратом, мені не можна розмовляти. Я зателефоную пізніше". Це були його останні слова", - згадує вона.

Лікування батька, яке мало би бути безкоштовним, їй обійшлося у 20 тисяч гривень.

"Відкрили двері, ось так дали і ти йдеш та купуєш. В аптеці з жінкою скуплялися ми. Вона каже: "Я вчора на 7 тисяч скупилася, в мене зараз тільки чотири. В мене більше грошей немає. Я не знаю, що мені робити"", - розповіла Інна.

У списках від медиків були не лише ліки для порятунку пацієнтів. Купити просили елементарне - мило, сміттєві пакети, бинти. І навіть вакуумні пробірки, додає дочка померлого.

Після розголосу та скандалу в Харківській обласній інфекційній лікарні розпочали розслідування. І поки воно тривало заразилися самі медики. Тепер у закладі 18 інфікованих. Серед них - 5 лікарів і сам керівник. Завідувачка одного з відділень перебуває у найтяжчому стані.

"На щастя, вона не потребує штучної вентиляції легень. Вистачає оксигенотерапії звичайної", - повідомив консультант реанімаційного відділення областной інфекційної лікарні Володимир Корсунов.

Тож тепер медики просять допомоги вже для себе. Гроші на їхнє лікування в мережі збирають волонтери. У закладі, попри скандал, досі немає важливих препаратів.

"Немає препаратів, які паралізують мускулатуру і дають можливість синхронізувати дихальний апарат і пацієнта. Таким чином, рятуючи його легені від додаткового ураження", - додав Корсунов.

На рахунку лікарні було півтора мільйона гривень, стверджує голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер. Але їх чомусь не витрачали.

Губернатор звинувачує департамент охорони здоров'я у тому, що не проконтролював, і самого керівника медичного закладу у тому, що не закупив ліки.

"Моя впевненість 100-відсоткова, що винуваті обидві сторони. Там вже є і особисті відносини. І власне цей вибух і відбувся на ґрунті особистих відносин", - заявив Кучер.

Іще в квітні інфекційка справді отримала півтора мільйона. Але ця сума на весь рік, каже головний лікар обласної інфекційної лікарні Павло Нартов, який сам наразі лікується. Тож на місяць це лише 160 тисячі гривень, а цього катастрофічно мало.

"На ці 160 тисячі ми повинні купити медикаменти, рентген-плівку. І хочу сказати, що з цього півтора мільйона ми вже витратили 450 тисячі тільки на кисень", - сказав він.

Зараз в обласній інфекційці перебувають 179 пацієнтів з COVID-19. Когось невдовзі мають виписати. Але є чимало тяжких. Для них необхідні ліки вже закуповують.

А от яким буде покарання для посадовців, що призвели до цієї ситуації, обласна влада ще не знає.

У лікарні Харкова рідні інфікованих на COVID-19 власним коштом купували медикаменти для лікування

У лікарні Харкова рідні інфікованих на COVID-19 власним коштом купували медикаменти для лікування

Як повідомлялося раніше, у Харківській інфекційній лікарні Олену Боженову змусили купити ліки на 30 тисяч гривень для порятунку від коронавірусу її бабусі та дідуся. Уже покійних. Обоє, запевняє, чітко дотримувалися карантину і не виходили з дому, поки не знадобилась лікарська поміч. У бабці прихопило серце.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація