Скандал щодо смерті від COVID-19 лікарки з Миколаєва: родичам відмовляються платити компенсацію

Скандал щодо смерті від COVID-19 лікарки з Миколаєва: родичам відмовляються платити компенсацію

Фото: УНІАН

Лікарка за тиждень до появи симптомів приймала пацієнтів, у яких згодом підтвердився коронавірус.

Медичний скандал у Миколаєві. Родичі сімейної лікарки, яка померла від коронавірусу, стверджують, що вона інфікувалася на робочому місці. Натомість спеціальна комісія, яка розглянула цей випадок, вважає, що захворювання побутове, попри задокументовані випадки контакту з COVID-пацієнтами. Ба більше, стверджують, що жінка сама винна в інфікуванні. 

Про це йдеться 2 грудня у сюжеті ТСН.19:30.

Юрій Колянчиков розповідає: COVID-19 вбив його дружину за два тижні. Хвороба розвивалася стрімко — реанімація, ШВЛ, але супутній цукровий діабет не залишав 65-річній жінці жодних шансів

Сам Юрій теж лікар. Переконаний: жінка інфікувалася на роботі. Саме тому висновок комісії, яка вирішує питання  компенсацій медикам, його обурило.

"Ухвалено рішення, що цей випадок не вважати пов'язаним із професійною діяльністю. У неї були контакти документально підтверджені про прийом хворих, у яких потім підтвердився коронавірус", — каже Юрій.

Лікарка дійсно за тиждень до появи симптомів приймала пацієнтів, у яких згодом підтвердився коронавірус, не заперечує її керівниця. Але, попри це, впевнена: інфікувалася жінка де завгодно, та не на роботі.

"Там буквально кілька хвилин прийом хворого. Там відстань 2 метри, провітрюється приміщення. Хворий у масці, лікар в масці, у щитку, в халаті, в усьому. Як там можна заразитися? Я не розумію", — зазначає завідувачка сімейної амбулаторії №1 Олена Ворона.

Скандал довкола смерті сімейної лікарки з Миколаєва: де жінка інфікувалась коронавірусом

Скандал довкола смерті сімейної лікарки з Миколаєва: де жінка інфікувалась коронавірусом

 У міському ж управлінні охорони здоров'я кажуть: у своїй хворобі винна сама лікарка, бо не мала права приймати пацієнтів з підозрою на COVID-19, оскільки була у групі ризику Тож прийом мала вести дистанційно.

А свою колегу, яка прийшла до Галини зі скаргами, лікарка взагалі не повинна була оглядати, наголошують чиновники

"Вона оглянула свою колегу, в якої вже хворів чоловік. Ця колега не була її пацієнтом за декларацією", — каже Лариса Окуневська, інженер з охорони праці Управління охорони здоров'я Миколаєва.

Однак шестеро з 14 членів комісії таки були за те, що визнати захворювання професійним. Бо воно, кажуть, очевидне. Натомість більшість проголосувала інакше. Саме тому фонді соцстрахування вирішив відмовити у компенсації. Адже сума чимала — 1,5 млн гривень.

В чоловіка є всі шанси оскаржити рішення комісії, впевнена адвокатка Ірина Вдовиченко  

"Тому що є факти, є докази, а комісія навмисно не бере їх до уваги. Вони просто заплющують очі на ті факти, які є, і починають їх перекручувати", — говорить адвокатка.

З початку пандемії на Миколаївщині від коронавірусу померли семеро медиків. Справа Галини Колянчікової перша, щодо якої з'явилося рішення. Тепер його будуть переглядати. Якщо результат не зміниться, родина обіцяє позиватися до суду. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація