"Ситуація з коронавірусом у нас патова": лікар розповів, що відбувається в українських лікарнях

"Ситуація з коронавірусом у нас патова": лікар розповів, що відбувається в українських лікарнях

скріншот з відео / Андрій Александрін, Facebook

Епідеміолог Андрій Александрін вважає, що, ймовірно, Україні доведеться вводити локдаун.

Коронавірус в Україні набирає обертів. На думку лікаря-епідеміолога Андрія Александріна ситуація з COVID -19 у нас критична. У лікарнях бракує кисню, медперсоналу, а лікарі скаржаться на відсутність фінансування.

"Ситуація з COVID -19 у нас патова. Міністр каже, що з такими темпами ситуація буде критичною через місяць, але вона вже критична. Ми проїхали по опорних ковідних лікарнях. Можу навести приклади. Коли ми працювали в одній з клінік міста Києва, ми стали свідками смерті пацієнта в реанімації – він задихнувся, бо просто не було кисню", - розповів сьогодні, 17 листопада, лікар у своєму блозі на сайті "Обозреватель".

Андрій Александрін зазначив, що попри брак кисню, в лікарнях є і нестача медперсоналу, адже він, як і пацієнти, теж заражається коронавірусом.

"У моїй присутності відбулась цікава розмова. Сидів я в кабінеті з керівництвом лікувального закладу. Туди заходить технічний працівник і на підвищених тонах починає розмовляти зі своїм керівником. Той каже, що привезли 12 нових концентраторів, потрібно їх підключити, щоб можна було підключити пацієнта, який задихається. А робочий відповідає: "Я один залишився в лікарні, всі інші захворіли, і мені потрібно терміново закачувати кисень в іншому відділенні, тому що зараз там теж всі пацієнти задихнуться", - згадує лікар.

Між тим, за словами епідеміолога, лікарі скаржаться на відсутність фінансування.

"У п'ятницю ми були в іншому лікувальному закладі міста Києва. Головна лікарка сказала: "Ми готові, ми можемо, але нам не виділяють фінансування, нас постійно обманюють. Коли нам кажуть, що у нас все є, лікарні забезпечені, все чудово – це політичні заяви. Це вже патова ситуація. Щоб щось швидко зробити, потрібно мати певні навички. Щоб мати навички, потрібно, щонайменше, мати постійну систему навчання і підготовки персоналу"", -  цитує слова лікарки Андрій Александрін.

Фахівець розповів, що його колеги з-за кордону і всі медичні працівники різних спеціальностей зобов'язані були пройти курси з інтенсивної терапії. Всіх навчили підключати апарати штучної вентиляції легенів, користуватися концентраторами, стежити за певними показниками під час перебуваня хворих із коронавірусом на кисні.

"У нашій країні на сьогодні все погано. Потрібно міняти цих "майстрів спорту" з ковіду, починати все з чистого аркуша і дуже швидко, за хорошого фінансування та персональної відповідальності чиновників вирішувати цю ситуацію. Казки закінчилися. Так, напевно, нам доведеться впроваджувати локдаун. Але як на це відреагує суспільство, я не знаю. Суспільству властиво звикати до всього. Ну а наслідки... На жаль, ми втратимо велику кількість населення", - додав Андрій Александрін.

Нагадаємо, від коронавірусу померла викладачка Житомирського державного технологічного університету. За кілька днів до цього жінка потрапила до реанімації 1-ї міськлікарні з діагнозом COVID-19 і повідомила, що у медзакладі немає кисню для пацієнтів.

За минулу добу коронавірус діагностували у майже 12 тисяч українців

За минулу добу коронавірус діагностували у майже 12 тисяч українців

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація