"Система на межі фолу": лікар про ситуацію з коронавірусом в Україні

Автор
Оксана РудаОксана Руда
Дата публікації
Перегляди
2091
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Система на межі фолу": лікар про ситуацію з коронавірусом в Україні

Фото: pixabay.com

Те, що робиться в лікарнях - "це тільки початок", - каже лікар Тарас Жиравецький.

Головний лікар одного з приватних діагностичних центрів Львова Тарас Жиравецький каже, що медична система вже "на межі фолу". І ситуація, яка склалась з коронавірусом в Україні, лише погіршуватиметься.

На своїй сторінці у Facebook медик розповів історію хворого чоловіка, яка демонструє проблеми з госпіталізацією у медзаклади.

"Коротко про стан системи, яка націлена боротись з коронавірусом. Вчора в 23 годині дзвінок від друга: "Тарас допоможи і підкажи, моїм близьким друзям. Чоловік 36 років, на КТ ураження легень 50%, вже третій день температура 38,5, яка погано збивається ліками, на пульсоксиметрі показник 92, починає задихатись вдома, сімейний лікар призначила лікування, але стан не покращується". Прошу дати мій телефон дружині пацієнта", - розповідає лікар Тарас Жиравецький.

Дружина хворого через 3 хвилини перетелефонувала лікарю і розповіла, що попри усі ці симптоми: ураження легень, температуру і ускладнене дихання, хворого не госпіталізували.

"Запитую чому швидка не забирає в стаціонар? Вона каже, що швидка приїхала, лікар оглянув, сказав, що стан не критичний, вкололи анальгін з димедролом, щоб знизити температуру і сказали, якщо стан значно погіршиться викликати повторно", - розповідає Тарас Жиравецький.

Також медик каже, що при госпіталізації хворого виникають проблеми з ПЛР-тестами, адже із собою необхідно мати результат аналізу.

"Ще є проблема: у лікарню не можуть покласти поки немає позитивного ПЛР-тесту! Вона запитує, як і де в такому стані швидко зробити ПЛР-тест, бо чоловіку важко навіть дойти до туалету. У неї також піднялась температура до 37,5", - зазначає медик.

Зі слів лікарів швидкої, вільних місць з киснем в лікарнях практично немає, додає Тарас Жиравецький.

"Ось такий квест зараз має багато українців, і це тільки початок. Хто ще не зрозумів, що система на грані фолу, пропоную почати мислити критично. Не фейк, а проста реальність", - додав медик.

Нагадаємо, лікар-анестезіолог Рівненської обласної дитячої лікарні Павло Сільковський в коментарі ТСН.ua висловив думку, що ситуація з коронавірусом вийшла з-під контролю, і назад повернути її, ймовірно, вже не вдасться.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2091
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація