Симптоми коронавірусу чи позитивний ПЛР-тест: головний санлікар пояснив, що є підставою для відкриття лікарняного

Симптоми коронавірусу чи позитивний ПЛР-тест: головний санлікар пояснив, що є підставою для відкриття лікарняного

Фото: УНІАН

Якщо у людини є симптоми, вона вже повинна бути ізольована.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко пояснив, що підставою для відкриття лікарняного є симптоми, які притаманні коронавірусу і якщо вони є, то лікар повинен не чекати на результати ПЛР-тестування, а відкривати лікарняний.

Про це він розповів в інтерв'ю ТСН.ua, відповідаючи на запитання про скарги людей на те, що деякі сімейні лікарі не видають лікарняний поки немає підтвердженого ПЛР-тесту і вони, начебто мають ходити на роботу.

"Про такі сигнали треба повідомляти. Ми проводили вже декілька селекторних нарад і говорили – якщо є симптоми, мобільна група в першу чергу приїхала і повинна досить швидко передати на тестування. Якщо є симптоми, то у людини є підстави для  виписки лікарняного. Оскільки не можна відправляти людину з симптомами на роботу. Це вже питання відповідальності і людини, і сімейного лікаря. Лікар повинен відкривати лікарняний", - пояснив Ляшко.

Він також додав, що людина, яка має симптоми, повинна бути ізольована і під час того, як чекає на приїзд "швидкої", і під час того, коли чекає на результати аналізів. "Якщо у людини є симптоми, і вона чекає, вона вже повинна бути ізольована, чекає на мобільну бригаду, яка приїздить і забирає зразок, – ізоляція, забрали зразок – ізоляція", - наголошує головний санітарній лікар країни.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні самоізоляцію від коронавірусу оплачуватимуть, як лікарняний. 

Це дуже підступний вірус: ми не знаємо, яка далі буде динаміка

Це дуже підступний вірус: ми не знаємо, яка далі буде динаміка

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація