Симптоми коронавірусу або критичний стан: у НСЗУ роз'яснили алгоритм дій для українців

Симптоми коронавірусу або критичний стан: у НСЗУ роз'яснили алгоритм дій для українців

Фото: УНІАН

Особи, які контактували з хворим, також мають пройти тестування на COVID-19.

Національна служба здоров'я України (НСЗУ) детально роз'яснила алгоритм дій людини, якщо у неї спостерігаються симптоми коронавірусної хвороби COVID-19, а також, якщо у пацієнта критичний стан.

Про це у четвер, 3 вересня, повідомляє пресслужба НСЗУ.

Якщо є симптоми COVID-19

Так, якщо у людини спостерігаються симптоми COVID-19, зокрема: лихоманка, кашель, задишка, утруднене дихання, насамперед, хворому необхідно зателефонувати до свого сімейного лікаря, з яким укладено декларацію. Йти до лікаря на прийом не потрібно.

За необхідності, лікар спрямує до пацієнта мобільну бригаду для взяття аналізів для тестування на COVID-19.

"Наголошуємо, що пацієнт не має самотужки шукати, де пройти тестування, та самостійно йти до лабораторії. Мобільна бригада зобов’язана приїхати до нього додому", — йдеться в повідомленні.

Якщо пацієнт не має свого лікаря або лікар відмовив у виклику мобільної бригади, попри наявність симптомів, необхідно зателефонувати на регіональну телефонну "гарячу лінію" з питань COVID. Тоді бригаду викличе диспетчер обласної "гарячої лінії". Номер телефону можна знайти на сайті НСЗУ, на сайті covid19.gov.

Результати тестування повідомляють пацієнту та його сімейному лікарю. У разі підтвердження діагнозу, лікар надасть рекомендації щодо самоізоляції та лікування в домашніх умовах, якщо перебіг захворювання легкий. Або порекомендує звернутись до лікарні, якщо перебіг важкий.

Як зазначається, особи, які контактували з хворим, також мають пройти тестування на COVID-19.

Критичний стан

У разі, якщо у пацієнта критичний стан (утруднене дихання, висока температура), слід зателефонувати до "швидкої".

"Бригада екстреної меддопомоги оцінить стан здоров’я на місці виклику та за необхідності привезе до лікарні, визначеної в регіоні для лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою", — розповіли в НСЗУ.

Якщо, за висновком бригади ЕМД, хворий не потребує госпіталізації, йому нададуть необхідну медичну допомогу на місці та рекомендації стосовно самоізоляції. А також направлять до хворого мобільну бригаду для забору зразків для тестування.

Як повідомлялося раніше, НСЗУ виплатила майже 3,5 млрд грн за надання медичними закладами допомоги пацієнтам з коронавірусною хворобою COVID-19 та з підозрою на неї у квітні-липні.

Коронавірусний антирекорд: в Україні за добу з діагнозом COVID-19 померли 54 людини

Коронавірусний антирекорд: в Україні за добу з діагнозом COVID-19 померли 54 людини

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація