Швеція та Норвегія визнали помилки у боротьбі з пандемією коронавірусу

Швеція та Норвегія визнали помилки у боротьбі з пандемією коронавірусу

Фото: Associated Press

Обидві країни наробили помилок під час введення карантину.

Головний епідеміолог Швеції Андерс Тенгел починає говорити про те, що відмовлятися від жорсткого карантину було не варто. М’який карантин не виправдав себе та призвів до величезної кількості смертей. Про це розповіли в ефірі "Сніданку з 1+1". 

Єдині обмеження, які діяли у Швеції - це масковий режим, соціальна дистанція та заборона на зібрання більш як 50 осіб. Нині в країні більш як 40 тисяч хворих. І майже 4,5 тисячі померлих. Через такі втрати прем'єр-міністр Швеції ініціював розслідування. Влада хоче знати, наскільки адекватною була реакція країни на пандемію. 

У відповідь епідеміолог каже, що невідомо, наскільки виправданим було тотальне блокування в більшості країн Європи. І запевняє, у разі другої хвилі, обмеження стануть жорсткішими. Проте вони будуть більш лояльними, ніж в інших країнах ЄС. 

Нині окрім людських жертв, Швеції загрожує ще й економічна та політична ізоляції в Євросоюзі.

На противагу Швеції, її сусідка Норвегія ввела майже повне блокування багатьох сфер. Зараз там понад 8 тисяч хворих та 237 смертей. Однак прем’єрка Норвегії каже, закривати країну на жорсткий карантин було не варто, але вона зробила це через страх найгіршого сценарію.

Нагадаємо, раніше головний епідеміолог Швеції Адерс Тегнелл вперше визнав помилковим свій запропонований підхід у боротьбі з коронавірусом. Його стратегія полягала у відмові від самоізоляції та призвела до великої кількості смертей. 

 М’який карантин у Швеції і Норвегії призвів до величезної кількості смертей

 М’який карантин у Швеції і Норвегії призвів до величезної кількості смертей

Повʼязані теми:

Наступна публікація