Штрафи за порушення маскового режиму: міністр пояснив, чи є сенс оскаржувати їх порушникам

Штрафи за порушення маскового режиму: міністр пояснив, чи є сенс оскаржувати їх порушникам

Фото: УНІАН

Тепер порушникам загрожує штраф від 170 до 255 гривень.

В Україні судитися за неносіння маски за новим законом, що передбачає штрафи за неправильно одягнуту маску або її відсутність у громадських місцях і в транспорті, вийде дорожче, аніж сплатити штраф.

Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська в інтерв’ю "Фактам".

За його словами, закон, яким було встановлено обов’язковість носіння засобів індивідуального захисту в громадських місцях та штраф у понад  17 тис. грн за невиконання цієї норми, масово порушувався з двох причин: юридичної та психологічної.

"По-перше, рішення про накладення таких штрафів мав ухвалювати суд. Однак через завантаженість суддів, вони просто не встигали розглядати відповідні протоколи. Іноді ж правоохоронці припускалися помилок під час складення самого протоколу. По-друге, штрафувати перехожого, який зайшов до магазину без маски, на суму від 17 тисяч гривень було психологічно непросто. Найчастіше у людини довелося б забирати останні гроші. А у багатьох їх і зовсім не було", – сказав Малюська.

Новий закон зобов'язує носити маски в громадських приміщеннях. Тепер порушникам загрожує штраф від 170 до 255 гривень. До того ж, оформлювати його зможуть одразу на місці. Відтак, за словами міністра, не буде ані юридичного бар’єру, ані психологічного – штрафи набагато менші й процедурно їх легше оформити. Але можливість оскаржити штраф у суді залишається.

"Але сумніваюся, що в цьому буде якийсь сенс і хтось захоче їх оскаржувати. Порушення просте: людина перебуває в громадському місці (торговельному центрі, магазині), у нього маска не на обличчі, не закриває рот і ніс — плати штраф. Що ж тут оскаржувати? Судитися набагато дорожче, ніж сплатити штраф", – зазначив очільник Мін'юсту.

Нагадаємо, найближчим часом українців почнуть сповіщати про те, що вони перебувають в одному приміщенні із хворим на коронавірус. Також запрацює електронний запис на ПЛР-тест і посилять контроль за самоізоляцією через застосунок "Дій вдома".

В Україні посилять штрафи за відсутність або неправильне носіння масок

В Україні посилять штрафи за відсутність або неправильне носіння масок

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація