Сховатись від коронавірусу не виходить: лікар Дубровський про кисень, важких хворих та прогнози на майбутнє

Сховатись від коронавірусу не виходить: лікар Дубровський про кисень, важких хворих та прогнози на майбутнє

Фото з власного архіву

Євген Дубровський зазначає, що головний найцінніший скарб лікарні – кисень – стає в дефіциті, хворих більше, ніж кисневих місць в лікарнях.

Серце країни зараз б’ється точно не на стадіонах чи політичних ток-шоу. Всі переживання та емоції наразі розгортаються біля переповнених лікарень, коли люди благають госпіталізувати їх важких похилих родичів. Лікаря стаціонару, не питаючи згоди, поставили головним арбітром людської долі. Але чи приємне це відчуття, коли маєш відмовляти в допомозі через нестачу місць?

Про кисень, важких хворих та прогнози на майбутнє розповів лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський у Facebook.

"Ситуація тривожна. Стосовно структури хворих принципово нічого не змінилось. Просто хворих стає все більше. Молоді, здорові, імунокомпетенті пацієнти COVID-19 переносять нормально, спокійно та без ускладнень. Якщо не робити дурниць, таких як приймати зайві, недоцільні чи прямо шкідливі препарати,  можна перенести захворювання доволі спокійно. Сховатись від хвороби не виходить. Хочемо ми цього чи ні – більшість перехворіє. Скринька Пандори вже давно відкрита, на процес розповсюдження впливати практично неможливо", - написав лікар.

Дубровський зазначив, що ситуація у сусідніх країнах підтверджує, що стримати вірус звичайними заходами не виходить.

"У лікарняних стінах бій йде за ті умовні 15-20% пацієнтів, які переносять COVID важко. Завдяки COVID-19, стали видними реальні проблеми та ситуація з громадським здоров’ям в цілому. Коронавірус демонструє нам – до чого призводять наслідки нездорового способу життя, хронічні хвороби, відсутність цілеспрямованої програми по лікуванню та підтримці хронічних пацієнтів, постійний стрес, паніка та нераціональність само- чи хибнолікування", - пише він.

Дубровський зазначає, що рекомендації залишаються такі самі, як і навесні цього року. Треба припинити залякування та звинувачення в усіх бідах населення, оптимізувати первинну амбулаторну допомогу, розширити потужності спеціалізованих стаціонарів та всебічно займатись профілактикою та лікуванням хронічних важких захворювань у населення.

"Не карантинні заходи чи міфічні маски врятують країну від епідемії, а злагоджена чітка робота всіх відповідних структур та адекватне ставлення кожного особисто до ситуації", - наголосив він.

Дубровський зазначає, що головний найцінніший скарб лікарні – кисень – стає в дефіциті. "Хворих більше, ніж кисневих місць в лікарнях. Це небезпечно. Напередодні непростої для всіх зими це прогностично дуже і дуже погано", - каже він.

Лікар розповідає, що COVID-19 – дуже специфічне та непросте захворювання. "Для одного - це незначний епізод респіраторного захворювання. Для іншого – боротьба за життя в умовах реанімації. На щастя, останніх набагато менше", - наголошує інфекціоніст. Але, на переконання Дубровського, у країні з декількома десятками мільйонів населення ця цифра все одно буде значною.

"Коли будуть вчасно переобладнані інші медзаклади під кисневі госпіталі? Чому досі не введені в дію наявні кисневі стаціонари НАН? Як налагодити виробничі потужності для вчасних поставок кисню всім ,лікарням, де лыкують COVID-19, у країні?  Відповіді на ці питання лікарі-практики не знають. Вони зашиваються на роботі. Як можуть, знаходять способи надання допомоги всім, кому необхідно та з пересторогою дивляться в непросте майбутнє. Адже зима не буде простою. Це точно", - наголошує він.

Проте, Дубровський зазначає, що COVID рано чи пізно закінчиться. "Звісно, краще, аби раніше. Все буде добре, якщо не гаяти часу та терміново вирішувати ті задачі, які постають перед нами. Людство вже не раз долало епідемії, набагато страшніші ніж ця, коронавірусна. Питання в іншому: якою ціною?", - підсумовує лікар.

 

ℹ Про кисень, важких хворих та прогнози на майбутнє. ☣ Новини з передової. Серце країни зараз б’ється точно не на...

Опубліковано Лікаром Дубровським Субота, 31 жовтня 2020 р.

 

Нагадаємо, раніше Євген Дубровський  розповів ТСН.ua, чи можна перенести COVID-19 і не помітити цього.

Повʼязані теми:

Наступна публікація