Адаптивний карантин: стало відомо, коли розпочнеться навчальний рік в Україні та за яких умов

Адаптивний карантин: стало відомо, коли розпочнеться навчальний рік в Україні та за яких умов

Фото: УНІАН

Від 1 серпня починають діяти нові правила адаптивного карантину, за якими всі регіони України поділятимуться на чотири зони.

В Україні навчальний рік 2020/2021 в умовах адаптивного карантину по всій території країни розпочнеться вчасно - від 1 вересня.

Про це у четвер, 30 липня, під час всеукраїнської селекторної наради з керівниками областей заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передає Урядовий портал.

"Навчальний рік по всій території України розпочнеться вчасно від 1 вересня відповідно до особливостей епідеміологічної ситуації в конкретному регіоні або окремій адміністративно-територіальній одиниці", - сказав очільник уряду.

Від 1 серпня починають діяти нові правила адаптивного карантину, за якими всі регіони України поділятимуться на чотири зони: "зелену", "жовту", "помаранчеву" та "червону", нагадав Шмигаль і уточнив, що в залежності від епідеміологічної ситуації, на окремих територіях, у районах, містах "червоної" зони будуть ухвалюватися окремі рішення.

Чіткі норми щодо організації роботи закладів освіти прописані у постанові від 22 липня 2020 р. №641 "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2". На цьому наголосив заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

"Вони спрямовані, насамперед, на розривання можливого спілкування дітей різних вікових груп. Ми просимо організувати початок уроків у різний час, щоб діти не відвідували навчальних закладів одночасно з дорослими і сторонніми людьми, які не є учасниками освітнього процесу", - заявив він.

Викладацький склад, за словами Ляшка, повинен буде проходити щоденну термометрію й бути в масках до початку уроку. Для дітей інші норми.

Ми відмовляємося від термометрії, але запроваджуємо опитування дітей щодо стану здоров’я. І в разі появи симптомів гострої респіраторної вірусної інфекції їм потрібно забезпечити проведення термометрії та консультації медичного працівника

головний санітарний лікар Віктор Ляшко

Також під час наради прем'єр-міністр наголосив, що до 1 вересня заклади освіти мають бути забезпечені книжками, а також мають бути завершені всі реконструкції та ремонти.

"Стосовно університетів, то вони мають достатньо повноважень, щоб самостійно визначати, коли та в якій формі починати навчальний рік", - додав Шмигаль на своїй сторінці у Facebook.

Як повідомлялося раніше, для відновлення навчального процесу в школах Києва від 1 вересня міська влада підготувала декілька сценаріїв з урахуванням ситуації з коронавірусом. Пріоритетним залишається повернення учнів за шкільні парти.

Дистанційне і змішане: у Міносвіти розповіли, яким буде навчання у школах з першого вересня

Дистанційне і змішане: у Міносвіти розповіли, яким буде навчання у школах з першого вересня

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація