ВНЗ на карантині: як і коли розпочнеться навчання у студентів

ВНЗ на карантині: як і коли розпочнеться навчання у студентів

Фото: Pexels

А МОН підготувало рекомендації.

В Україні університети можуть самі визначати, коли і в якій формі їм починати освітній процес у новому навчальному році в умовах адаптивного карантинуМіністерство освіти і науки України рекомендує закладам вищої освіти планувати початок навчального року з урахуванням карантинних обмежень, встановлених урядовою постановою №641.

Про це у четвер, 30 липня, під час всеукраїнської селекторної наради з представниками місцевих органів влади, а також профільними міністерствами заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передає Урядовий портал.

За його словами, відповідно до закону про вищу освіту, університети мають такий рівень автономії та самоврядування, який дозволяє їм самостійно визначати форми навчання та форми організації освітнього процесу. Вчена рада закладу вищої освіти ухвалює рішення з питань організації освітнього процесу та визначає строки навчання на відповідних рівнях.

"В Україні фактично 1,2 млн студентів, і важливо, щоб навчальний процес для них проходив у безпечних умовах. Рішення про те, чи будуть студенти вчитися дистанційно, чи будуть ходити до університету, треба ухвалювати з огляду на епідеміологічну ситуацію в кожному конкретному регіоні. Звичайно, що всі рішення треба ухвалювати з огляду на безпеку наших дітей", - сказав прем’єр-міністр.

У разі сприятливої ситуації МОН рекомендує розпочати 2020/2021 навчальний рік за наступним розкладом:

  • для студентів 1 курсу (ОС Бакалавр), які в цьому році вступають на навчання до закладів вищої освіти, у період від 1 до 15 вересня 2020 року;
  • для студентів старших курсів, починаючи з другого, від 1 вересня 2020 року;
  • для студентів ОС Магістр першого року навчання - у період від 11 до 15 вересня 2020 року.

Нагадаємо, раніше Шмигаль заявив, що в Україні навчальний рік 2020/2021 у закладах освіти в умовах адаптивного карантину по всій території країни розпочнеться вчасно - від 1 вересня.

Українських абітурієнтів, які вступають до університетів, можуть забрати до війська

Українських абітурієнтів, які вступають до університетів, можуть забрати до війська

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
31к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація