Шмигаль пояснив, чому Україні не потрібні мобільні госпіталі, як Британії чи Німеччині

Шмигаль пояснив, чому Україні не потрібні мобільні госпіталі, як Британії чи Німеччині

Денис Шмигаль у шоу Право на владу

Наразі в Україні 62 тисячі ліжок під COVID-19.

Пандемія коронавірусу у світі змушує влади країн будувати мобільні госпіталі, аби надати допомогу якомога більшій кількості людей. Приміром, тимчасові лікарні збудовані у Британії та Німеччині. Утім, в Україні досі не побудовано жодної.

На думку прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, нашій країні вони не потрібні. Про це він заявив в інтерв'ю "Українській правді".

"Чому інші країни будують мобільні лікарні? Бо не вистачає ліжок. Коли починалася реформа медицини в Україні, було передбачене закриття великої кількості лікарень. Але ми не закрили жодної, ми це все зберегли.  Ми продовжуємо реформу і завершимо її. Але треба сказати, що кількість ліжко-місць в Україні, якщо брати наших сусідів Польщу чи навіть Німеччину, дуже велика", –  стверджує Шмигаль.

За його словами, наразі в Україні 62 тисячі ліжок під COVID. "У Польщі сьогодні, я боюсь збрехати, по-моєму, 30 тисяч. При зіставних розмірах наших країн. Наша межа – це 55% від усіх ліжок, це 91 тисяча. В нас достатньо ліжок у медичних закладах, які можна заповнювати, не будуючи мобільні госпіталі. Реально, тратити гроші в будівництво мобільних госпіталів, які потім згорнути і викинути, немає сенсу. У нас стоять пусті медичні заклади з ліжками, де можна розміщувати людей", – каже Денис Шмигаль.

За словами прем'єр-міністра, "абсолютно вся місцева влада сказала, що достатньо ліжок, нам не треба нічого будувати нового, ми справимося тими закладами медичними, які є".

"Їх треба завантажити. Бо будувати на стадіоні медичний комплексі і потім з якоїсь лікарні забирати лікарів туди, а лікарня буде стояти пустою – це точно не ефективно. У нас є мобільний госпіталь ДСНС, ми наповнили його обладнанням, він зможе оперативно, за потреби, переміщуватися, переїжджати в ті точки, де буде така потреба. Ми плануємо таких госпіталів докупити ще декілька, щоб це були дійсно мобільні госпіталі", – розповів він.

Мобільний госпіталь ДСНС здатен забезпечити забезпечити місцями 100-120 пацієнтів. 

"100-120 ліжок спроможність такого госпіталю, але він абсолютно повноцінно обладнаний всім обладнанням. Тобто це повноцінна лікарня, яка може надавати будь-які послуги. Зараз такий є один. Ми наповнили його обладнанням на суму 20 мільйонів гривень, і він готовий до використання. Але якщо ви міністру охорони здоров’я поставите питання, де його зараз розгортати, поки що він не дасть такої відповіді, тому що наразі кількість вільних ліжок є достатньою", – додав Денис Шмигаль.

Нагадаємо, раніше Денис Шмигаль заявив, що карантин вихідного дня це українська розробка, якою починають користуватися європейські країни. 

Карантину вихідного дня не буде: по всій Україні діятимуть обмеження помаранчевої зони

Карантину вихідного дня не буде: по всій Україні діятимуть обмеження помаранчевої зони

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація