Шмигаль анонсував багато змін через COVID-19: уряд ухвалить низку рішень

Шмигаль анонсував багато змін через COVID-19: уряд ухвалить низку рішень

Фото: Урядовий портал

Прем’єр провів селекторну нараду щодо ситуації з коронавірусом із головами обласних адміністрацій.

У п’ятницю, 9 жовтня, прем’єр-міністр Денис Шмигаль скликав нараду з головами державних обласних адміністрацій, за участю секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данілова, щодо ситуації з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Про це інформує Урядовий портал.

Очільник уряду повідомив, що за попередню добу в Україні зафіксували новий рекорд кількості захворілих — 5804 особи.

"На сьогодні лідером стала Харківська область, де захворіли ще 630 людей. Найбільші темпи приросту також у Києві та Одеській області. Натомість дещо стабілізувалася ситуація в західних областях", — сказав Денис Шмигаль і наголосив, що подібна нарада відбуватиметься на регулярній основі тричі на тиждень.

Під час наради прем’єр-міністр заслухав очільників ОДА щодо епідемічної ситуації в областях. А також доручив заступнику міністра охорони здоров’я — головному державному санітарному лікареві Віктору Ляшку та головам облдержадміністрацій поставити на особистий контроль роботу гарячих ліній.

"На їхній основі ми будемо розвивати контактні центри. Один із найбільших пріоритетів — швидке розгортання системи виявлення контактних осіб", — зазначив глава уряду.

Денис Шмигаль зауважив, що на сьогодні залишається невирішеною проблема з доплатами до заробітних плат медичним працівникам за вересень. За його словами, не відбулися виплати майже в 160 закладах у різних областях.

"Попрошу міністра охорони здоров'я надати інформацію, на її основі уряд робитиме подання на Офіс президента для притягнення до дисциплінарної відповідальності відповідних голів ОДА. Будемо ставити питання звільнення відповідних керівників ДОЗ. Лікарі чекали грошей, тоді як вони були виділені. НСЗУ підписувала контракти цілодобово і без вихідних. Якщо люди на місцях не хочуть працювати, будемо вдаватися до жорстких заходів", — наголосив глава уряду.

За підсумками наради прем’єр-міністр також доручив:

•    Міністерству охорони здоров’я задля збільшення кількості ліжкомісць опрацювати питання щодо можливого залучення відомчих лікарень та установ Національної академії наук.

•    Головам обласних та Київської міської державної адміністрації мобілізувати всі служби та налагодити ефективну комунікацію й координацію роботи з МВС і Держпродспоживслужбою, зокрема щодо проведення масових заходів.

•    Департаментам охорони здоров’я в обласних та Київській міській державних адміністраціях відпрацювати маршрутизацію для впорядкування перевезення хворих на COVID-19.

Також прем’єр-міністр дав доручення МОЗ опрацювати пропозиції, надані апаратом РНБО. 

Своєю чергою, секретар РНБО України Олексій Данілов наголосив на прогнозованому зростанні кількості нових випадків інфікування в умовах масового недотримання профілактичних заходів безпеки, повідомляє пресслужба Ради національної безпеки і оборони України.

Серед першочергових заходів секретар РНБО України вчергове визначив необхідність проведення активної роз’яснювальної кампанії щодо профілактики захворювання на COVID-19.

Секретар РНБО України акцентував увагу голів ОДА на необхідності вивчення питання щодо можливості забезпечення додаткових місць для розміщення хворих на коронавірусну хворобу в регіонах, де кількість інфікованих найбільша.

Секретар РНБО України також акцентував, що виборчий процес і голосування на місцевих виборах 25 жовтня ц.р. мають бути організовані з  урахуванням усіх рекомендацій МОЗ.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що сьогодні на засіданні уряду буде винесено декілька постанов, зокрема постанова щодо забезпечення киснем. Будуть виділені й розподілені у регіонах відповідні кошти в межах субвенції. Він додав, що МОЗ готовий у стислі терміни сертифікувати виробників медичного кисню.

Рішення щодо посилення медичної системи та заходів реагування на зростання захворюваності на COVID-19  будуть розглянуті на засіданні уряду та Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Засідання уряду заплановане на сьогодні, 9 жовтня, на 16:00.

"Там буде досить багато змін через COVID-19. Також о 18:00 комісія ТЕБ та НС — де буде низка рішень. Ситуація складна, але контрольована. Мобілізація зусиль полягає у тому, щоб окрім контролю навчитися управляти в режимі адаптивного карантину кількістю підтверджених та якісним відслідковуванням (з подальшою самоізоляцією) контактних осіб", — зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у коментарі "Українській правді".

Про те, у чому різниця між тестами, чи справді друга хвиля коронавірусу буде масштабнішою за першу, як правильно користуватися "Дій вдома" і що робити у разі збою системи, читайте у нашому матеріалі.

[media type="video" id="387243376"

Степанов розповів про відкриття тимчасових шпиталів через нову хвилю коронавірусу

Степанов розповів про відкриття тимчасових шпиталів через нову хвилю коронавірусу

Повʼязані теми:

Наступна публікація