Школи одна за одною закриваються на карантин: як минув перший тиждень навчального року в Україні

Школи одна за одною закриваються на карантин: як минув перший тиждень навчального року в Україні

Фото: ТСН

День знань відбувався у "зеленій" карантинній зоні зі звичними лінійками, в "червоній" - без свята та навчань.

В Україні навчальний рік триває менше тижня, а школи одна за одною закриваються на карантин. Те, що відбувається зі школами і садками на тлі стрімкого зростання кількості заражених коронавірусом, передбачити було неважко. Класи по черзі відправляють на дистанційне навчання.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.

День знань відбувався у "зеленій" карантинній зоні зі звичними лінійками, в "червоній" - без свята та навчань.

Але розмітка в коридорах, температурний контроль на вході, парти на відстані - не врятували.

Атака COVID-19 на школи

Київ

Так, в Києві через спалах COVID-19 серед вчителів першим закрили НВК №240. Там захворіло два вчителя та директор школи. Діагноз установили напередодні першого вересня, тож діти не встигли поконтактувати з учителями. Школа - на дистанційці. Батьки - налякані.

4 вересня зачинили ще одну школу. Теж в Оболонському районі. Там хворі вчителі й директор. А ще на дистанційку в столиці пішли 20 класів в 11-ти школах. Зупинилися чотири дитсадки.

Київська область

На Київщині спалах у школі Василькова. Заклад зачинили на карантин, щойно в одного з педагогів підтвердили COVID-19. Хворий мав контакт з учителями молодшої школи, з дітьми - не встиг. Учителі здають тести і, якщо результати негативні, від понеділка старшокласникам дозволять сісти за парти, учням 1-4 класів – тільки після двотижневої самоізоляції.

Миколаїв

В одній зі шкіл міста пішов на самоізоляцію 7-й клас. Захворіла учениця.

"Вона спілкувалася з класом. Потім мати нам доповіла, що в неї підтверджений COVID-19. Клас працює по дистанційному навчанні. Клас ми обробили, клас закритий", - розповів директор ЗОШ № 19 Миколаєва Олексій Ільїн.

Батьки дітей з інших класів хвилюються, аби діти не заразилися, але до школи пускають.

Загалом у Миколаєві на карантин відправили класи в чотирьох школах. Через хворих нянечок частково зачинили два дитсадки.

Запорізька область

Зі шкільної лінійки в Бердянську цілий клас відправили додому одразу після свята Першого дзвоника. Коронавірус виявили в другокласниці випадково. Під час планового тестування медиків "швидкої" та їхніх родин. Батьки школярки, які працюють у бригаді "швидкої", отримали негативний результат, а от дитина виявилась інфікованою. Тестування проведуть усім учням і педагогам, які мали контакт із дитиною. Аналогічна ситуація й в одній зі шкіл Енергодара.

Вінницька область

Школу в селі Павлівці Калинівського району зачинили. Хворі четверо вчителів, іще в сімох - висока температура та симптоми коронавірусу.

Івано-Франківськ

В Івано-Франківську діти так і не сіли за парти. Місто - в "червоній" зоні. Відкрити школи не змогли. Тому вирішили подовжити літні канікули на два тижні. Розпочинати навчання дистанційно в місті не хочуть.

Ковідна Україна: як школи справляються з небезпекою коронавірусу і як викручуються вчителі

Ковідна Україна: як школи справляються з небезпекою коронавірусу і як викручуються вчителі

Уроки просто неба

Аби вберегти дітей від COVID-19, прогресивні школи столиці уроки проводять просто неба в міському парку. Лежачи на траві, шестикласники вчать частини мови.

Такі уроки в умовах пандемії – ідеальні, кажуть лікарі. І точно не потребують масок, через які в соцмережах виникли бурхливі обговорення. Тимчасовий виконувач обов'язків міністра освіти і науки Сергій Шкарлет акцентував, що купувати маски - то клопіт місцевої влади: "Батьки не мають купувати за власний кошт маски та санітайзери. Але ніхто не забороняє батькам для додаткової безпеки своєї дитини зшити маску, кожен день прасувати, прати - це суттєво дешевшає захист".

У Міносвіти порахували, що забезпечення всіх шкіл дезінфекторами та масками обійдеться в мільярди гривень. Спеціального фонду немає. Тож нині це турбота місцевої влади, шкіл та й самих батьків. Чи страхуватимуть учителів, адже тисячі шкільних педагогів пенсійного віку і в групі ризику, - поки що без рішень.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація