"Школи не мають права вимагати": освітянка прокоментувала інформаційну згоду від батьків про поширення коронавірусу

"Школи не мають права вимагати": освітянка прокоментувала інформаційну згоду від батьків про поширення коронавірусу

Фото: Associated Press

Батьки школярів не зобов'язані підписувати інформаційну згоду про поширення коронавірусу у школах, кажуть в управлінні освіти Чернівецької області.

В Україні батьки школярів масово підписують інформаційні згоди про те, що освітній заклад не несе відповідальності за розповсюдження у школі коронавірусу. Утім, на думку начальниці Управління Державної служби якості освіти у Чернівецькій області Оксани Палійчук, школи не мають права вимагати у батьків підписувати такі згоди, адже це не прописано у законодавстві.

Про це вона розповіла у програмі "Суть Речей" на "Радіо 10", пише інформагентство АСС

Форма, яку мають підписувати батьки учнів, містить такий текст: "Я свідомо розумію, що заклад загальної середньої освіти не несе відповідальність за розповсюдження інфекції COVID-19, яка може бути занесена у заклад загальної середньої освіти особою з безсимптомним характером перебігу захворювання. Несу відповідальність про правдивість наданої інформації про стан здоров’я дитини", - йдеться у тексті.

Оксана Палійчук назвала підписання таких інформаційних згод імпровізацією у зв'язку з тим, що у тій складній ситуації, яка склалась сьогодні, школи не відчувають себе захищеними

"Це така собі імпровізація, хоча абсолютно ніде така заява не прописана, як вимога, що батьки мають її написати і я вважаю, що це нонсенс. Для чого її писати і що вона дасть, я не знаю, хіба просто якесь розуміння для дирекції школи, що з них знялася відповідальність. Не вважаю, що це правильно такі заяви вимагати. Школи не мають права такі заяви вимагати від батьків, а зрештою, як можна таким чином щось гарантувати. Ми маємо навпаки дуже спокійно і тверезо мислити", - каже Оксана Палійчук.

На думку освітянки, дієвіше було б проводити температурний скринінг учням у класі. 

"Якщо ми візьмемо поради головного санітарного лікаря, що ми бачимо? Має при вході робитися температурний скринінг педагогічних працівників і взагалі всіх працівників закладу. Що стосується температурного скринінгу дітей, то тут уже на віру батькам. У школі просто фізично не встигають поміряти температуру всім дітям і це не передбачено, хоча не заборонено", - зазначила Оксана Палійчук.

Вона додала, що у деяких навчальних закладах батьки вже обговорили з адміністрацією шкіл можливість вимірювання температури дітям у класі. Адже під час карантину рекомендовано скасувати кабінетну систему, коли учні переходять з одного класу в інший. А оскільки діти весь час перебуватимуть в одному класі, то поміряти всім температуру буде значно легше, каже освітянка.

Нагадаємо, сьогодні в Україні розпочався новий навчальний рік за новимим правилами у зв'язку з пандемією. Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в інтерв'ю ТСН.ua розповів, куди звертатись батькам у разі порушень протиепідемічних норм у школах.

ТСН дізналася, як розпочинається навчальний рік у різних карантинних зонах

ТСН дізналася, як розпочинається навчальний рік у різних карантинних зонах

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація