Школа в умовах пандемії: освітній омбудсмен розповів про проблеми, які виникли за тиждень навчання

Школа в умовах пандемії: освітній омбудсмен розповів про проблеми, які виникли за тиждень навчання

Фото: Associated Press

Найбільше питань пов'язаних із новими умовами роботи.

Минув перший тиждень навчання у школах під час карантину, введеного через пандемію коронавірусу. Багато питань, з якими звертаються до освітнього омбудсмена, пов'язаних з новими умовами роботи вчителів і навчання учнів. 

З якими проблемами стикнулися у навчальних закладах, в ефірі Сніданку з 1+1 розповів освітній омбудсмен Сергій Горбачов. 

"Найбільша проблема пов'язана з тим, що ми вперше в світовій історії опинилися у такій ситуації. До нас часто звертаються з питаннями, як правильно організувати процес. Є дві групи забезпечення в межах школи. Те, що стосується приміщення, обладнання, вчителів, забезпечує засновник. Зазвичай, це місцева рада. Те, що стосується того, чим персонально користуються діти (портфель, олівці, ручки, маски), це мають робити батьки. Зазвичай, заклади освіти забезпечені санітайзерами, миючими засобами, але дуже велику проблему викликає те, що часто ситуація у школах залежить від політичної ситуації на місцевому рівні. Часто місцева влада невчасно ухвалює рішення", - наголошує Горбачов. 

Якщо в класі коронавірус виявили в одного учня, то весь клас має йти на двотижневу самоізоляцію, бо там є контактна дитина. "Якщо виявлено факт зараження серед учнів чи вчителів, то Держпродспоживслужба зобов'язана про це повідомити адміністрацію навчального закладу. Визначено, що на карантин йде увесь клас. На мій погляд, це таке контравенсійне рішення, бо все одно контактують. Наразі у навчальних закладах намагаються створити закриту групу, обмежити контакти, аби підвищити рівень безпеки", - каже омбудсмен.

Він зауважив, що наразі не зовсім зрозуміло, як і за чиї кошти робити тест на коронавірус, якщо підозра на інфікування є серед вчителів. "Це не прописано. Нема обов'язку робити тест. Саме йдеться про невизначеність нормативної бази, яку треба швидко виправляти. Було б правильно проводити тестування за державний кошт. У сенсі фінансування освіту кинули напризволяще. Звичайно, місцеві бюджети зараз багато роблять, але вони не безмежні", - наголосив Горбачов. 

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов - про основні проблеми навчання в умовах пандемії 

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов - про основні проблеми навчання в умовах пандемії 

Нагадаємо, 1 вересня стартував новий навчальний рік. За рекомендацією Міністерства освіти, адміністрації шкіл мали максимально розвести учнів, аби класи перетиналися якнайрідше. Наприклад, починали навчання у різний час, а діти потрапляли до школи через кілька входів. Хтось впровадив навчання у дві зміни, подекуди класи поділили навпіл і розведуть по тижнях. Батькам заходити до школи заборонили. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація