Серце під прицілом COVID-19: лікарі назвали основні ризики ускладнень, спричинених коронавірусом

Серце під прицілом COVID-19: лікарі назвали основні ризики ускладнень, спричинених коронавірусом

Серце під прицілом COVID-19: лікарі назвали основні ризики ускладнень, спричинених коронавірусом

Фото: ТСН.ua

Кардіологи дали поради, як перевірити, чи все гаразд після недуги, і розповіли, чи можна підготувати серце завчасно.

В Україні 11 мільйонів людей страждають від високого тиску, 9 мільйонів — мають ознаки ішемічної хвороби. І всі вони — в групі ризику. Водночас COVID-19 може ушкодити і здорове серце.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Ірина та Михайло прийшли до центру кардіохірургії, щоб перевірити, як їхні серця перенесли коронавірус.

Ірині за тридцять, перехворіла COVID-19 важко — двостороння пневмонія, 50% ураження легенів, 2 тижні на кисні, показник зсідання крові був перевищений учетверо. Минув уже місяць, до норми серце дівчини досі не повернулося.

"Хочеться почати займатися хоч трішечки спортом. Я розумію, що без обстеження, напевно, це не зовсім реально. Тому що все-таки і слабкість, і є підозра, що трохи більше якогось системного ураження організму, ніж здається", — зізнається Ірина Животова.

Результат обстеження показує, що зі спортом варто зачекати. Є аритмія. Доведеться ще приймати ліки і пройти додаткові обстеження. Хоча в березні дівчина перевіряла серце і все було нормально.

Чотирнадцятирічний Михайло — син ведучої ТСН Марічки Падалко. Майбутній професійний футболіст від тренувань не відмовляється. Але, як відповідальний спортсмен, тривожиться за своє серце.

"Я просто відчуваю, що рік тому було сил більше", — зазначає він.

Після COVID-19 минуло вже два місяці. Лікарка проводить Михайлові три обстеження. І заспокоює хлопця, що все нормально. Але треба відпочити.

"Після будь-якої вірусної інфекції треба тиждень-два відпочити — під час і після",— наголошує кардіологиня Центру дитячої кардіології і кардіохірургії Євгенія Артеменко.

Достовірної статистики наразі немає, та лікарі кажуть, що більшість пацієнтів, які потрапляють до реанімації чи помирають, мають супутні серцево-судинні хвороби. Тому радять не відкладати лікування. Особливо людям похилого віку.

Наприкінці літа Петру Самуїловичу прооперували серце. На 97-му році життя чоловікові все ж довелося підлатати серце — чекав на шведських хірургів, які не змогли приїхати до України через коронавірус. Так вирішив не відтягувати.

Під прицілом COVID-19: як убезпечити серце від боротьби з коронавірусом

Під прицілом COVID-19: як убезпечити серце від боротьби з коронавірусом

Якщо хвороба серця поки що прихована, то коронавірус обов'язково її виявить. Аби це не стало несподіванкою, кардіограму, УЗД серця і тест із фізичним навантаженням слід зробити завчасно. Можна звернутися до сімейного лікаря й отримати ці обстеження безкоштовно. Дорослим людям узагалі радять проходити тести раз на рік.

Тож діагностику і вчасне лікування кардіологи нині вважають профілактикою ускладнень від COVID-19. А ще — відмову від масного і смаженого в раціоні та фізичні навантаження.

"Біг підтюпцем, їзда на велосипеді, орбітрек, плавання. Рекомендовано в день робити прогулянку 20-60 хвилин", — зазначає кардіолог Євген Марушко.

Автор: Оксана Муляр

Повʼязані теми:

Наступна публікація