Сербські ЗМІ повідомили про "найманців з України": посольство спростовує причетність до заворушень

Сербські ЗМІ повідомили про "найманців з України": посольство спростовує причетність до заворушень

Фото: Associated Press

Посольство України в Сербії заявило, що Україна не втручається у внутрішню політику держави.

Українське посольство в Сербії спростувало повідомлення деяких місцевих ЗМІ про те, що за масовими протестами в Белграді нібито стоять "найманці з України".

Таку заяву на своєму сайті оприлюднило посольство, розповіли у ТСН.Ранок.

Йдеться про публікації у проросійських виданнях країни, що напередодні вийшли з провокаційними заголовками – на кшталт "українські найманці зруйнували Бєлград". 

"Через російські та проросійські інформаційні ресурси в інформаційному просторі Сербії шириться інформація про нібито "український сценарій" та причетність українців до подій у Сербії", – йдеться у заяві.  

Україна жодним чином не причетна до протестів у Бєлграді і не втручається у внутрішні справи Сербії, заявили у відомстві. Дипломати також закликають сербські та російські ЗМІ не поширювати неправдиву інформацію про Україну та українців. 

У Сербії 3 добу не вщухають антикарантинні протести

У Сербії 3 добу не вщухають антикарантинні протести

Масові протести у сербській столиці почались після того, як на тлі зростання кількості хворих на коронавірус, тамтешня влада вирішила відновити жорсткий карантин і повернути комендантську годину на вихідних. Це спровокувало численні мітинги та заворушення аж до спроби штурмувати парламент. Зрештою, карантин вирішили посилити, але без комендантської години.

Як повідомлялося раніше, міський голова сербського Белграда Зоран Радоичич ухвалив рішення про оголошення надзвичайного стану в столиці Сербії через ситуацію з коронавірусом. Мер також також оголосив про прийняття рішень щодо запровадження трьох заходів для попередження подальшому поширенню вірусу. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація