"Більшість має перехворіти, тому бережемо свій імунітет та оснащуємо лікарні": лікар-інфекціоніст про розповсюдження коронавірусу

"Більшість має перехворіти, тому бережемо свій імунітет та оснащуємо лікарні": лікар-інфекціоніст про розповсюдження коронавірусу

Фото з особистого архіву

Євген Дубровський каже, що ситуація складна, але не все так погано, оскільки більшість хворіє легко.

Щось робити з розповсюдженням коронавірусу в Україні вже дуже складно. Наразі дійсно констатуємо збільшення кількості хворих, які надходять до лікарні. І справа тут не у лікарях, і не в протиепідемічних заходах. Це природний процес. Вірус новий і за умови відсутності імунітету більшість все одно перехворіє. Треба спокійно пережити це і не нагнітати паніки. Цей процес вже є малокерованим.

Про це повідомив лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський в ексклюзивному коментарі ТСН.ua.

"Проблема дійсно є. Хворих стало набагато більше. Не кажу, що вони важкі всі, звісно, ні, але кількість пацієнтів, які поступають у лікарні, явно зросла... Головне, що треба робити — підтримувати та загартовувати свій міцний імунітет. І паралельно оснащувати лікарні для важких пацієнтів та берегти лікарів", — наголосив інфекціоніст.

Він додав, що ситуація трохи песимістична, але цілком очікувана. Бо хто казав, що вірус сам собою зникне. Цього і не мало відбутись. Насправді, все не так погано, як здається. "Більшість хворіє дуже легко", — наголосив лікар.

"Сказати, що процес некерований? Якось не хочеться... Я противник паніки. Тим паче, що не бачу причини їй піддаватися. Ми добре лікуємо. Все виходить. Але ситуація дійсно непроста, враховуючи те, що взимку очікуємо спалах інших сезонних ГРВІ...", — підсумував Дубровський.

Нагадаємо, у Києві 9 жовтня стрімко зросла кількість інфікованих коронавірусом. Зафіксовано 567 нових випадків COVID-19 за добу, такої цифри у столиці ще не було з початку пандемії.

В Україні 9 жовтня зранку число інфікованих коронавірусом піднялося до 250 538. Кількість випадків COVID-19 за останню добу зросла на понад 5 800. 

Читайте також: 

Повʼязані теми:

Наступна публікація