Рухи руками та присідання потрібно виконувати кожні сорок хвилин, кажуть експерти.
Кожен другий українець набрав зайву вагу під час локдауну й карантину. Карантин додав кілограмів до і без того невтішної картини. За даними ВООЗ, схуднути варто більшості жителів держави, бо кожний четвертий страждає на ожиріння. І річ не лише у відсутності тренувань і переїданні.
Про це йдеться 23 листопада у сюжеті ТСН.19:30.
Спортивний майданчик на столичній Оболоні мешканці навколишніх будинків облаштували самі. Гантелі, гирі, штанги — все надійно закріплено ланцюгами, аби не вкрали. Навіть у понеділок посеред дня на майданчику повно людей.
У Богдана для тренувань є вагома причина. "Шість кілограмів набрав за карантин", — скаржиться він.
Харчування за пів року не змінилось, а от ритм життя — цілковито.
"Коли почався повний локдаун і я сів дома, я якось непомітно почав набирати ці кілограми", — каже чоловік.
Зайві кілограми Богдана самими тренуваннями не здолаєш. Навіть найактивніші під час занять спортом витрачають не більш ніж 20% щоденних калорій. Трохи йде на перетравлювання їжі, але абсолютна більшість – спалюється між рухами щелепами і м’язами – на дрібну життєву активність, якої ми навіть не помічаємо
"Коли я пішла подовжувати лікарняний і піднялась на другий поверх, це було дуже відчутно", — говорить кардіологиня Лідія.
Вона наразі хворіє COVID-19, на карантині вже дев’ятий день. До чого призводить сидіння вдома, відчула на собі.
"Гіподинамія – так ми це називаємо. Вона провокує ожиріння, наші м’язи недостатньо сильні, щоб утримувати наш хребет – починаються болі у спині", — говорить Лідія.
Рухатися потрібно як ніколи. Нещодавнє дослідження ВООЗ свідчить, що шість із десяти українців мають зайву вагу, а кожний четвертий — ожиріння.
"Я пробувала ходити по квартирі 10 тисяч кроків — у мене запаморочилася голова. Я припинила це робити і знайшла кав'ярню зі смачною кавою у двох кілометрах від дому", — говорить фітнес-тренерка Марія.
Вона використовує кожну можливість зробити зайвий рух.
"Тільки тренуватися тричі на тиждень недостатньо. Дуже важлива активність упродовж дня", — говорить вона.
Приміром, рухи руками і присідання потрібно виконувати кожні сорок хвилин.